RC pierwsze loty COOT-A

Witam Rzadko się tu chwalę ale tym razem chcę się podzielić swoją radością :-)) Wreszcie budowany długo model łodzi latającej COOT-A poleciał z wody!!. Sam lot - nic szczególnego. Po fun-flayach i akrobatach trochę jak szybki trenerek - czyli łatwizna ;-). Ale start i lądowanie na wodzie - super. Adrenalina wycieka uszami. Po wielu ostrzeżeniach typu - "z wody ciężko wystartować, bo opory duże i trzeba dużej mocy" okazało się że silnik Mega

22/20/3 i Li-Pole 11,1V 4400 mAh to jest to. Model po paru metrach był w powietrzu, a latanie na 1/3 mocy przez 20 min. Teraz w dobie Li-Polek trudno już powiedzieć, że spalina ma wyraźną przewagę nad elektrykami. Zresztą zobaczcie sami (dość duzo waży):
formatting link
okazji ogromne PODZIĘKOWANIA kol. Piotrowi Konopce, który miał taki model przede mną, za cierpliwość i dobre rady dzięki którym uniknąłem wielu błędów. Dzięki Piotrze! Czy Twoja COOT-A odbudowana?

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów
Loading thread data ...

Witam

"Janusz S.`Jasmin" <jasmin@USUN_TOkoti.com.pl> napisał:

Faktycznie. Mam do niego 3 punktowe podwozie, które mozna szybko zdjąć. Oblatywany był z lądu. Ale z wody to zupełnie inna bajka.

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

Witaj Marku !!!

Bardzo się cieszę, że Twój COOT poleciał. Widziałem, że wybierasz się do Piły i miałem nawet do Ciebie pisać, czy zabierzesz swojego COOT-a bo szykuje się kącik hydroplanów - JarekJK też oblatał swojego COOT-a, więc byłyby

3 sztuki plus mój Osprey i Catalina ;) Zaraz zapuszczam ściąganie filmiku, a jak tylko znajdę troche czasu to wstawię na serwer film z Jarkowym COOT-em, no i wreszcie cały film z Cataliną...
Reply to
Piotr Konopka

Witam

"Piotr Konopka" snipped-for-privacy@wlkp.top.pl> napisał:

Mam w planie zabrać go, tylko sie waham czy założyć podwozie. Dla tylu hydroplanów organizatorzy powinni chyba wykopać jakiś stawek ;-)

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

Zabierz - chociażby dla ekspozycji... Mój COOT jest co prawda dawno juz naprawiony, ale wciąż nie skończyłem montażu silnika spalinowego i chyba zabiorę go tylko jako "eksponat" nielatający.

Reply to
Piotr Konopka

Gdzie w kraju można kupić ten piękny model?

Reply to
PiotrP

Witam

"PiotrP" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Mozna zamówić tutaj:

formatting link
ich stronie internetowej go nie ma, ale mogą sprowadzić. A tu możesz go obejrzeć.
formatting link
Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.