[RC] Już Wam nie zazdroszczę !!!! Sam się chwalę !!!!

Witam

.... bo nie mam czego :). Mogę dumnie o sobie powiedzieć, sam jestem modelarzem :-))). W dniu wczorajszym, nastšpiła wiekopomna chwila (dla mnie oczywiœcie :)), oblatałem mój pierwszy w życiu model depronowy :-))))))))). Nie wiem jak to w waszym przypadku wyglšdało, ale ja wczoraj chyba przypomniałem sobie błogie czasy dzieciństwa, podniecenie, euforia, jak kiedyœ przeczytałem na tej grupie wielki – ogromny banan na twarzy i w ogóle .... Wrażenie super, niezapomniane itd. Eeee, nie ma słów żeby to opisać.

A teraz trochę szczegółów: Depronek, silnik permax 400, przekładnia 4:1, smigło GWS 9x7, Profil ala Hajduk, pow. nos. około 24dm2, sterowanie wysokoœć I kierunek – serva GWS Naro PRO STD kierunek i HS-81 wysokoœć, Pakiet no name 7xNiCd – nominalnie 600mA, depron (właœciwie izofloor 6mm), Odbiornik i nadajnik własna konstrukcja, własny soft wzorowany Na aparaturze Jakuba Witkowskiego.

Model, własna konstrukcja (mix) z trzech różnych modeli: Fun fly-a Jakuba Witkowskiego Zefirka Motylka J. Hajduka

Wyszedł z tego górnopłat o wzniosie skrzydła około 4cm i rozpiętoœci około

115cm. Waga całkowita, około 560g.

Straty: pierwszy lot, trwał 5s i kretobicie – złamane œmigło. Drugi lot, trwał 30s – wyrwane podwozie. Trzeci lot 20s i lšdowanie na czubku drzewa – godzina walki z odzyskaniem modelu. A potem czwarty, ...., szósty – żadnych strat nie zanotowana.

Oœwiadczam że nigdy nie latałem ani nawet na swe oczęta nie widziałem modelu „na żywo”, jedyne doœwiadczenie zdobyłem na symulatorze FMS.

Model trochę czuły na stery (ale nie mam porównania), idealny do nauki latania!

Pozdrawiam wszystkich Darek

P.S. Podziękowania dla wszystkich którzy mi udzielili rad na tej grupie.

Reply to
Predator
Loading thread data ...

Użytkownik Predator napisał:

[..]

gratulacje :)

poprosze linka do jakiejs dokumentacji, zbieram sie od jakiegos czasu do zbudowania i gromadze istniejace konstrukcje coby wzorowac sie na sprawdzonych urzadzeniach

PS: ustaw jakies kodowanie zgodne z przyjetymi standardami bo gdzieniegdzie zamiast PL literek sa krzaczki

Reply to
AlexY

w ciągu najbliższego miesiąca wrzucę filmik naq strone i jakiś skrócony opis aparatury. A tu podstawowe dane:

- funkcje: dual rate, expo, max servo, reversowanie kanałów, ustawianie liczby kanałów w nadajniku (w odbiorniku nic nie trzeba przestawiać - max 8 kanałów)

-kalibracja drągów

-trymowanie - ale nie podoba mi się sposób trymowania to muszę zmienić

- pamięć na 8 modeli

-wyświetlacz 1x16 LCD

-włącznik odcinania silnika

-wyjście na symulator FMS (kompatybilny z interfejsem PIC)

-tryb testowy zasięgu - tz. włączenie w trybie testowym powoduje ruch serv w pełnym zakresie i tak w kółko.

-pasmo 433MHz - mieszkam na wsi wiec nie mam problemów z zasięgiem, ale w mieście może być gorzej (nie testowałem)

- brakuje mixerów - może za jakiś czas dorobię.

jakiś czas temu przeinstalowałem system, zapomniałem to zmienić. Zaraz zmienię.

Pozdrawiam Darek

Reply to
Predator

Witam, no kolego, to teraz juz po Tobie...;))) Teraz to juz tylko bedziesz myslal o lataniu, w pracy, szkole, domu, podczas rozmowy z zona, dziewczyna...itp. Gratulacje. Pozdrawiam. Marek

Reply to
mores3

Witam Gratuluję ja też dwa lata minęły zanim mój "model " się podniósł i cał FAMILIA się śmiała " daj se luz itp" ale do skutku nie wolno się poddać a dalej już same sukcesy, może z drobnymi wpadkami. Pamiętam jak pierwszy poleciał to szwagier "KRZYCZAŁ" KU ........ on leci I TO JEST TO Powodzenia - Tyle lądowań co startów ARO

Użytkownik "Predator" snipped-for-privacy@op.pl napisał w wiadomości news:d3vjk3$dom$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
ARO

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.