[RC] Pierwsze loty (długie)

Witam Wszystkich! W ten piękny czwartkowy wieczór pragnę podzielić sie moją niezmierna radością z wszystkimi miłośnikami modelarstwa RC. Niespełna godzinę temu stała się rzecz cudowna, a mianowicie po rocznej walce z więcej lub mniej udanymi modelami moja "zabawka politechniczna" wykonała (w dosłownym tego słowa znaczeniu) LOT!

Jest to model z kadłubem popularnej "Jaskółki" i styropianowymi skrzydłami. Profil: płasko-wypukły. Rozpiętość 70cm, długość 70cm. Wznios 3 cm. Na pokładzie, a właściwie po obu stronach listewki robiącej za kadłub, znajduje się: odbiornik graupner c18,

2 serva HS-55 i Pakiet 4xAA. Steruje tym wszystkim za pomącą sterów: wysokości i kierunku.

Hol to 20m gumy majtkowej ;) i 30 m żyłki. Jutro pędzę do sklepu po dodatkowe 30m :D Model pięknie wychodzi w górę... Słucha się sterów, jest doskonale wyważony i całkowicie kretoodporny! Zmiany jakie wprowadziłem w wersji sklepu Model Makking to zmiana miejsca przyczepu haka, ponieważ model robił korkociąg i uderzał w ziemię.

Polecam ten model wszystkim początkującym, zwłaszcza że kosztował mnie 30 zł + koszty wyposażenia. Jutro ciąg dalszy lotów z holem 80m!

Serdecznie Pozdrawiam!

--------------------------------------------------- Maciej Kujawa snipped-for-privacy@poczta.onet.pl

formatting link
892968 (niewidoczny)

---------------------------------------------------

Reply to
Maciej Kujawa
Loading thread data ...

gratulacje. Ja przerabialem "sowe" ale nie mam takich lekkich serw i wszystko razem wazylo troche ponizej 400g http://158.75.63.35/sowa_bis/szybowiec_sowa_bis.phppozdrawiam Daniel

Reply to
tygrysek

Gratulacje!!!!

Pamietam to uczucie, jak pierwszy raz wrocilem z calym modelem do domu :-)

Powodzenia w dalszych lotach

Alex

Reply to
rcflight

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.