dostanę cienkie gwintowane pręty (i nakrętki)

Witam Jak zrobić domową wyważarkę do łopat śmigłowca łatwo znaleźć. Weź dwie szklanki, nagwintowany pręt, skręć razem łopaty i patrz co się będzie działo. Tylko w wypadku elektryków, gdzie łopaty nie są wielki, otwory na ich końcach to 1mm lub góra 1.5mm (HB CP2 i CP3). Czy ktoś wie gdzie można kupić nagwintowany pręt o średnicy 1mm. Byłem w kilku ogólnobudowlanych sklepach ale tam mają pręty od 3mm. Na alledrogo ktoś handluje prętami 2mm, to nadal za dużo. A może ktoś podzieli się wiedzą jak zrobić wyważarkę dla małych łopat, w których prowadzenie to mały otworek 1mm. Jakie jest mocowanie w oryginalnej wyważarce. Widziałem kilka zdjęć ze sklepów internetowych, ale jakie są rzeczywiste wymiary tych "wag szalkowych" nie potrafię dojść.

pozdrawiam Marek

ps. (ta grupa to jeszcze działa? bo chyba jakoś tak nikt nic nie pisze, i nie wiem czy dostanę jakąkolwiek odpowiedz)

Reply to
ToTylkoJa
Loading thread data ...

Użytkownik ToTylkoJa napisał:

Moja metoda wyważania jest dość prymitywna ale IMHO słuszna. zdemontować łopaty wirnika, zdjąć lub odsunąć silnik napędowy i położyć heli na boku tak by oś była poziomo i pokręcić wirnikiem. Cięższa łopatka pójdzie w dół, powtórzyć kilka razy coby się upewnić, skorygować, pokręcić itd.

Fora panie... w obecnych czasach chyba tylko informatycy doceniają NNTP.

Reply to
AlexY

Witam, Najprościej to chyba poszukać narzynki 1 lub 1,5 mm i samemu sobie taki gwintowany pręt zrobić. Takie narzynki z pewnością da się kupić.

Sławek

W dniu 08.12.2011 11:52, ToTylkoJa pisze:

Reply to
Sławek

Cześć .U mnie najmniejsza śrubka była 2mm.ja bym zaczął szukać narzynki,popatrz w hurtowniach narzędziowych może tam zamówisz.W Poznaniu jest taka lecz nie pytałem się o takie.daj znać.Ja też mam małe części i wiem jaki to kłopot zapraszam

formatting link

Reply to
Jack

Użytkownik "ToTylkoJa" snipped-for-privacy@nie.chce.spamu.poczta.fm> napisał w wiadomości news:jbq4pv$49t$ snipped-for-privacy@usenet.news.interia.pl...

szprycha rowerowa

Reply to
adamschodowy

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.