jakie farby do aerografu (artystyczne)

Kłaniam.

Poszukuję farb akrylowych do aerografu z przeznaczeniem do malowania artystycznego na płótnie (wiem że to grupa modelarzy ale gdzie mam zapytać...). Mam na oku

formatting link
lecz nie jestem pewien co do ich przydatności. Kiedyś miałem już okazje malować tymi farbami i muszę powiedzieć, że ciężko jest je rozcieńczyć do odpowiedniej konsystencji (dwa różne aerografy zamiast malować kreskę robią kropki) - wygląda na to, że żeby wstrzelić się w odpowiednią gęstość farby trzeba być copperfieldem jakimś. Myślę o farbach bądź co bądź modelarskich (PACTRA), bo słyszałem o nich bardzo pochlebne opinie.

Inne farby, których poszukuję, to farby do malowania artystycznego elementów nadwozi, ram rowerowych, kasków itp. Słyszałem, że SIKKENS to dobry wybór, ale może ktoś z szanownych Grupowiczów wypowie się na ten temat?

Reply to
Freeman
Loading thread data ...

Witam. Rozejrzyj się w sklepach zaopatrzenia plastyków za farbami Talens serii Decorfin. Przeznaczone z założenia do malowania na wszystkim, wliczając tkaniny. Po odpowiednim rozcieńczeniu nadają się do aerografów - tu jednak musisz rozcieńczenie ustalić we własnym zakresie. W szczególności znakomita jest biała, najlepiej ponoć kryjąca z dostępnych białych. Słoiczki po 50 ml gęstej farby - w Poznaniu w cenie 15 zł. Pozdr Adam snipped-for-privacy@onet.pl

formatting link

Reply to
Adam Sliwinski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.