klejenie

Loading thread data ...

Tak, kiedyś były popularne w zestawach modeli, kadłuby z ABS. Jedynynm znanym mi skutecznym klejem był Pattex Stabilit Express firmy Henkel. Jest to znakomity dwuskładnikowy klej.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

I co z takim zrobić? :-))))

Spróbuj Kolego a później się wypowiadaj! Ta wypowiedź przypomina mi Twoją równie stanowczą co nieprawdziwą wypowiedź o "prawach jazdy" na modele poza Polską...

Klej ten jest co prawda jedynym znanym mi klejem, znakomicie nadającym się do ABS. Klejenie tym specyfikiem powoduje lekkiie rozpuszczenie powierzchni ABSu i "wgryzienie" się tego kleju w tak powstałe pory. Klej ten jest i był zalecany w instrukcjach montażu modeli z kadłubami z ABS firmy Graupner do wklejania wszelkich elementów do kadłubów z ABS (PerfectRumpf). Stosowałem go w swoim czasie do wielu modeli (np. Junior Sport) zarówno do budowy jak i do napraw eksploatacyjnych.

O esencji octowej nie mogę nic powiedzieć, ale do klejenia ABS z ABS można też napewno użyć acetonu. Jednak do wklejania np. półki na serwo metoda acetonowa nie daje rezultatu, w przeciwieńswie do Stabilit Express. Klej ten mogę z całą odpowiedzialnością do ABS polecić.

Niestety nie potrafę powiedzieć gdzie ten klei można kupić w Polsce. Jak on wygląda, można popatrzeć tu:

formatting link
Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

Tu Ci powinni powiedzieć:

formatting link
łem w Polsce w sklepach kleje Henkel i Patexx więc i ten powinien być.

Pozdrawiam Piotr

Reply to
Piotrp_de

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.