Ładowanie akku niskim prądem

Witam!!! Ładowałem swój pakiet (2300mAh, NiMh, Sanyo) do odbiornika. Najpierw prądem 0,80A, weszło ~2000mAh, przestawiłem na noc prąd ładowania na 0,20A, weszło jeszcze 1400mAh, czyli łącznie ~3400mAh. Słyszałem, że niskim prądem można wpakować w NiMhy o ~40% więcej, ale sam tego nigdy nie robiłem. Ładowarka to Power Peak Infinity, więc w pełni automatyczna.

- Czy mam się cieszyć z takiego wyniku, czy coś spaprałem, przeładowałem je?

- Czy w akku 2300mAh może wejść 3400mAh?

Pozdrawiam, Piotrek

Reply to
Piotr Kowalski
Loading thread data ...

Przy małym prądzie ładowania z reguły nie zadziała detekcja deltaV i od pewnego momentu prąd idzie tylko w podgrzewanie pakietu, co z reguły nie wychdzi mu na zdrowie. Aczkolwiek przy małych prądach energii cieplnej jest niewiele i raczej nie dojdzie do uszkodzenia pakietu - ciepło się rozproszy.

Tomek

Reply to
Tomasz Rudnik

Piotr Kowalski napisał:

Mam takie same ogniwa. Ładowarka Shark 10. Przy 0,2 nie wykrywa delta peak. Przy 0,3 wykrywa. Wchodzi ok. 2800, rozładowuję 2100. Choć dziś weszło 2300.

Reply to
KiG

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zarówno tu jak i na priva. Z waszych odpowiedzi wnioskuję, że nie ma co ładować najmniejszymi prądami, ponieważ ładowarka wtedy przekłamuje.

Piotrek

Reply to
Piotr Kowalski

Nie to miałem na myśli. Ładowanie małymi prądami jest jak najbardziej korzystne. Tyle, że w moim przypadku (BC100) ładowarka pokazuje np. 0.5Ah, podczas, gdy do akku weszło np. 0.6Ah.

Reply to
Lukasz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.