Ładowarka na Allegro-prośba o refleksje

Witam Kolegów, na aucji znajuje sie taka oto ładowarka:

formatting link
b. przystępna, komentarze również pozytywne (jest to bodajże 5-ta taka sama sprzedana przez tego allegrowicza). Co myślicie, warto, czy zda egzamin??

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
PS
Loading thread data ...

Zrob sobie sam =)

formatting link
to zwykle zrodlo pradowe... Spokojnie zmiescisz sie w 10-20zl(nie wliczajac zasilacza i obudowy - czyli tak jak na aukcji).

Reply to
Doman

Ładowarka IMO ok, tylko jej budowa wyklucza zastosowanie na lotnisku, konieczność używania woltomierza, możliwość przestawienia napięcia ładowania w trakcie (potencjometr), mały radiator więc i małe prądy ładowania.

Pozdrawiam Skazoo

Reply to
skazoo o2

Czemu? Spokojnie mozna uzyc akumulatora(max jest 18V).

Nie trzeba, to samo "odcina" - to jest zrodlo pradowe =)

Dlatego dobrze by bylo wepchnac to w jakas obudowe.

Pewnie do 1A.

Reply to
Doman

Nie chodzi mi o kwestię przetwornicy i zasilania dla 3 celek, tylko o pozostawienie wszystkich elementów na wierzchu (przypadkowe zwarcie, etc)

A jak ustawisz dokładny próg odcięcia tak jak jest to w opisie podane ???? Jak dasz radę bez woltomierza to gratuluję ;)

;D

Pozdrawiam Skazoo

Reply to
Skazoo Bemowo RC

Aaa, no to obudowe trzeba dodac =]

Ale to sie robi raz(jesli uzywamy jednego pakietu Litowek), potem mozna dac krople kleju na potencjometr. A bez woltomierza to sie przeciez nie da ]=> Ew. dac panelowy woltomierz(analog - ma jedna wade przewaznie jego dokladnosc wynosi

+/-0.75V).
Reply to
Doman

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.