przeróbka ładowarki do akumulatorków

pytałem juz na forach elektronika i fotografia cyfrowa, ale nie uzyskałem odpowiedzi. jesli ktoś jest w stanie mi pomoc, to prosze odpisac rowniez na adres e-mail:) rafal(malpa)gnu(kropka)univ(ktopka)gda(kropka)pl Zastanawiam się nad kupnem czeskiej ładowarki 9168 lub 8168 i jej późniejszym przerobieniem

W specyfikacji znalazłem, że ładowarka ta ładuje akumulatorki następującymi prądami: Aku R6(AA), R14, R20 i 9V ładuje prądem 800 mA Aku R03 (AAA) ładuje prądem 300 mA

Czy jeśli podmienię kabelki od "plusa"ze styku dla małych paluszków (AAA) do "plusa" na dużych paluszkach (AA) tak, aby ładować paluszki mniejszym prądem, to paluszki AA mi się naładują do pełna? Dzięki temu paluszki ładowały by się przez około 8 h (czyli w sposób łagodniejszy i mniej stresujący dla akumulatorków).

Myśle, ze aku aaa i aa różnią się jedynie pojemnością, więc ładowanie aa pradem przeznaczonym dla aaa nie powinno im zaszkodzic. Mam prosbe: czy jeśli ktoś ma taką ładowarkę, to czy móglby ją rozkręcić i sprawdzic, czy taka podmianaa da sie technicznie zrobic?

Z gory dzięki za pomoc :)

Reply to
R
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.