śmigło???

Witam

Robiłem dzisiaj testy różnych śmigieł na silniku axi 2212/26 silver, mierzyłem prąd miernikiem pola elektromagnetycznego, więc w obwodzie nie wprowadziłem żadnych "zakłóceń". Pakiet lipoli 3s. W pierwszej kolejności założyłem śmigło GWS 10x4.7 i pobór prądu na max. obrotach był 12.6A, potem założyłem śmigło APC ThinElectric 10x5 i na max obrotach prąd wynosił 10.5A. Jak to możliwe że na trochę większym śmigle prąd jest aż o 2A mniejszy? Ciąg mniej więcej bez zmian.

I drugie pytanko do posiadaczy takiego silnika na pakiecie 3s jakie śmigło warto używać?

Dziękuję za info

Marcin

Reply to
Marcin
Loading thread data ...

To śmigło GWS-a jest typu SlowFly, przeznaczone do małych prędkości obrotowych (do napędów z przekładniami). Ma szerokie łopaty i jest przy tym dość wiotkie. Kiedy założyłeś je do napędu bezpośredniego, łopaty zaczęły prawdopodobnie wpadać we flatter, co bardzo zwiększyło opory pracy. Stąd skok prądu z powodu zastosowania niewłaściwego śmigła. Na dłuższą metę mogłoby dojść nawet do urwania łopaty. Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Użytkownik Robert 'Heyoan' Gadomski napisał:

hmm...

formatting link
kto tak lata :) jak te fotke zobaczylem to postanowilem sprobowac, jeszcze nie zrealizowalem, wciaz mam obawy (model identyczny, silnik przerobka CD)

Reply to
AlexY

SlowFly-owe GWS-y bardzo często trafiają do przeróbek CD. Sam je czasem wkładam, jak nie mam pod ręką wersji do napędu direct, ale widzę wtedy wyraźnie pogorszenie parametrów napędu, no i czasem to charakterystyczne "pierdzenie" flatteru na pełnych obrotach, jeśli silnik jest dość mocny :) Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski" TO!astercity.net

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.