Wiało dzisiaj

No,
dzisiaj po południu to wiało z NW i N, że miodzio. Tylko kurteczki
zapomniałem, po godzinie latania zaczęło mną trzepać zimno i trzeba się było
zagrzać. Po kilkunastu minutach (przed 18) wiatr osłabł znacznie, próbowałem
jeszcze się zaczepić ale niestety za słabo było . Trzy rzuty i trzy razy
trafiłem w jedno, samotne drzewo (wielki krzak właściwie). Następnym razem
jadę z piłką.
Na Górze Św. Marcina w Tarnowie to było, na jutro też taki wiatr (słabszy
nieco) przepowiadają.
Reply to
Renart F.
Loading thread data ...
Użytkownik "Renart F." snipped-for-privacy@autograf.pl napisał w wiadomości news:chnjcl$k0u$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...
Oj wialo ! Dzis w Wolominie wedlug wskazan Wetteronline podchodzilo do 20 m/s, korzystajac z tej okazji oblatalismy tamtejsza gorke, deniwelacja okolo 30-50 m szerokosc kilkaset.. Nosi bardzo nierowno, czasem mimo odpowiedniego kierunku noszenia wogole nie bylo, ale paredziesiat minut sie powisialo, model 2,5 metra na rg-15, bez balastu prawie stal pod wiatr, strasznie rzucalo i przyjemnosc raczej umiarkowana,profil gorki jest lamany z ostra polka ktora burzy oplyw... wiec srednio polecam.. bo lata tam sie bardzo ciezko..
Pozdrawiam.. jednak jak latanie na zaglu to w gorach albo nad morzem : /
Reply to
KrzysiekPe
Matko kochana . jak N to walcie do nas deniw. 250 m
Reply to
Jerzy
Użytkownik "Jerzy" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:chnlnt$k35$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...
No fajnie by jezdzic przy polnocnym do Tarnowa zamist na smieciowke w wolominie, przy poludniowym do Bezmiechowej zamiast na gorke na Natolinie... gdyby nie kwestia odleglosci z Warszawy niestety, u nas wszedzie plasko, wiec probujemy wykorzystywac wszelkie nienaturalne wzniesienia, ma to ta niezaprzeczalna zalete ze uczy latac w kiepskich warunkach. w koncu nie sztuka latac na wielkim zboczu z idealnym kierunkiem i sila...lecz wlasnie malej koslawej gorce, z rotorami od nawietrznej, przy wysokosci nie wiekszej niz 30-40m.. Ale w przyszlym roku pojedziemy na Południe,zeby na prawde porzadnie polatac..
Pozdrawiam
Reply to
KrzysiekPe
Użytkownik "KrzysiekPe" ...
Oj, to to, jednak do Tarnowa jest te prawie 300 km i to niestety nie drogą pozwalającą utrzymać średnią >100 km/h :( także tylko na całodzienne latanie można ew. się wybrać, ale lepiej na dwu- lub więcej- dniowe. Oprócz czasu dochodzi jeszcze delikatny (zwłaszcza w obecności Małżonki) temat kosztów (lekko licząc 40l benzynki po 3,75 to już 150 zł).
A na pagórek na Natolinie mam 5 minut rowerem (lub samochodem), a 15 minut pieszo! I np. w sobotę, kiedy ma być wiaterek z południa pewnie się na jakąś godzinkę wybiorę.
Pozdrawiam,
Kaper
formatting link

Reply to
Kaper

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.