Wentylator w ładowarce Simpropa Intelli control V2.

Od kilku lat mam w/w ładowarkę i w sumie nie narzekam, ale zaczyna mie (a właściwie moją lepszą połowę) wkurzać wentylator szumiący również wtedy gdy ładowarka jest zimna jak kaloryfer w lato. I teraz przechodzimy do pytania: Koledzy elektronicy, czy podsunelibyście sposób przeróbki, dzięki której wentylator włączał by się dopiero wtedy, gdy temp. ładowarki przekroczyła by jakiś próg. Jakiś czas temu gościu, który sprzedawał taką samą ładowarkę na Allegro, chwalił się że tak ją przerobił, aby móc używać jej w nocy. Mogłem jemu zadać to pytanie, ale wtedy jeszcze szumiący fan nie był problemem. Pozdrawiam, Piotr_O.

Reply to
Piotr_O.
Loading thread data ...

Witam Miałem ten sam problem , poprawiłem więc producenta.;-) i dobudowałem małą elektronikę z termistorem i scalaczkiem 555. Tuż przed tranzystorem sterującym silnikiem jest dodatkowy klucz i to wzrost temperatury decyduje o załączeniu wentylatora. Zrobiłem taki układ w pierwszej wersji ładowarki, teraz mam też wersję V3 i zrobiłem dokładnie to samo. Nowy soft w inteligentny sposób sterują wentylatorkiem z procka, ale życie pokazało, że nie zawsze jego ocena " programowa ' jest słuszna i dodatkowy kontroler na żywo dokonujący pomiaru ciepełka radiatora jest najlepszym rozwiązaniem. Cały układ jest wielkości 50 groszówki, a jak koi moje uszy ;-) no i sprawdził się też w ładowarkach moich kolegów, bo jakoś tak w Bydzi był na nie urodzaj ;-)

Użytkownik "Piotr_O." snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Reply to
Andrzej_P

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.