Z hamulcem czy bez? [RC]

Mimo, że temat był poruszany w poście "Dobra rada..." to powtórzę go w nowym wątku, gdyż porusza ważną kwestię (która we wspomnianym wątku mogła nie być po prostu zauważona). Czy powinno się lądować (na wyłączonym silniku) z zastosowaniem hamulca, czy też bez (mam na myśli modele samolotów z napędem elektrycznym oraz motoszybowce z silnikami el.)? Osobiście uważam, że z zastosowaniem hamulca, gdyż wirujące śmigło łatwiej uszkodzić, a poza tym stawia tak duży opór, że opadanie modelu jest niebezpiecznie duże. Tak wynika z moich obserwacji, chciałbym jednak poznać zdanie bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrówka PiotrP

formatting link
Cytat miesiąca: "Jesli ktos jest glupi lub zle wychowany i nie jest od nas duzo wiekszy, to w sprawach waznych nalezy mu dac po mordzie w celu wyegzekwowania swoich praw (mozna uzyc sztachety - nalepiej z gwozdziem, zeby sie po plecach nie slizgala)." KOJOT

Reply to
Piotrp
Loading thread data ...

Dokladnie tak jest (ze sruba w wodzie zreszta tez - dlatego jachty zaglowe blokuja wal napedowy podczas plywania pod zaglami)

pozdrawiam

Alex

Reply to
rcflight
Reply to
Dariusz Jaskowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.