byłby ktoś tak dobry :)?

Witam serdecznie....

no właśnie...szukam kogoś dobrego, co wybiera sie z okolic Krakowa , a dokładnie z Bochni, do okolic Olsztyna, Gdańska...i kupiłby mi w Bochni, w Stalprodukcie..kilka arkuszy blachy prądnicowej....byłbym wdzięczny...ale..chyba mało prawdopodobne..chociaż...

pozdrawiam

Wiesiek Olsztyn

Reply to
RW
Loading thread data ...

RW napisał(a):

Oni robią w taśmach a nie w arkuszach, chyba że dla jakichś specyficznych odbiorców.

Reply to
PeJot

Użytkownik snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@o2.pl...

kosztuje ok 20 zł....potrzebuje tak z 5-6 arkuszy, mozna przeciąc na 4 części..wiec osobowym mozna zabrac...tylko ten transport...no chyba musze zrobic sobie wycieczke na południe:)

pozdrawiam

wiesiek

PS. Pisałem juz, napaliłem sie na wiekszy silnik typu BLDC, cos takiego jak robia modelarze...ale srednicy pasującej do bębna hamulcowego malucha....do tego spore magnesy neodymowe, i docelowo cztery takie silniki w kazdym kole;)...a Atmel wypuścił właśnie fajne kontolerki do BLDC....fajna zabawa mnie czeka;)...na najbliższe lata;)

Reply to
RW

No to poczekaj, bo widzę że będziesz to pewnie ciął jakimś laserem na jakieś kształty. Więc znajdź jakichś laserowych wycinaczy w Bochni, którzy odbiorą arkusze ze Stalproduktu, potną, zapakują w pudełko i wyślą ci pocztą.

Konrad

Reply to
KA

PS. Jest gdzieś na świecie stal, która kosztuje 4PLN/kg ???

Reply to
KA

Użytkownik "KA" snipped-for-privacy@b.c napisał w wiadomości news:dssdqv$ovl$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Masz rację, trzeba pocią to wszystko ładnie...może to dobry pomysł, aby kogos tam poszuka...co do ceny...kurcze, tak mi wczoraj w rozmowie telefonicznej powiedziała....4tyś zł za tonę..to chyba 4 zł za kg??

pozdrawiam

wiesiek

Reply to
RW

No to kolejna prośba, szukam kogoś, firmy, co kupi, a potem przytnie mi blachę prądnicową zgodnie z przesłanym projektem....i całosc wyśle do mnie....oby nie za drogo..pozdrawiam

wiesiek

Reply to
RW

...przy ilości liczonej w pociągach, a nie w arkuszach :-)

Ale i tak tanio.

Reply to
KA

I liczysz na to ze uda to ci sie w domu zrobic ?

Teoretycznie sie niby da, ale pilnikiem to mi sie nigdy nie udalo precyzyjnie zrobic :-)

Rozejrzyj sie za gotowym silnikiem potrzebnych wymiarow - bedziesz mial gotowe ksztaltki :-)

Chcesz robic uklad typu modelarskiego ? To jakis silnik DC z komutatorem i zlobowanym wirnikiem powinien sie nadac.

A swoja droga ciekaw jestem czy lepiej dawac magnesy stale do wirnika, elektromagnes czy klatkowy ..

Zanim zrobisz bedziesz mogl tanio kupic :-)

J.

Reply to
J.F.

KA napisał(a):

Takie rzeczy w ilościach +/- proptotyp wycina się nie laserem tylko drutówką. Wiem kto by Ci to zrobił, ale koszty mogą być nieziemskie :/

Reply to
PeJot

Jak się laserem nie wycina, jak się wycina? W Bochni może niekoniecznie, ale w Tarnowie albo w Krakowie (polecam Treko-Laser)- bez problemu.

Konrad

Reply to
KA

KA napisał(a):

Drutówką, przynajmniej w znanych mi wypadkach. Nazwy afchowej tej maszyny nie pomnę. Laserem pewnie też się da, ale drutówką z tego co widziałem można od razu ciąć kilkadziesiąt-kilkaset kształtek. Zainteresowany ?

Reply to
PeJot

Wiem, bo trochę cięcia daję na drutówkę. Jednak bardziej lasery lubię :-)

Konrad

Reply to
KA

Masz na mysli cos typu pilnik ? Bo sa jeszcze elektrodrazarki drutowe, ktore tez by ladnie pakiet wyciely, ale troche wolne sa. Moga tez wyciac stempel i matryce gdybys chcial sie z prasa pobawic.

A jeszcze sa maszynki do ciecia woda pod cisnieniem.

J.

Reply to
J.F.

"J.F." napisał(a):

O, dokładnie. Z tego co się dowiedziałem ta maszyna tnie jednorazowo 280 blach prądnicowych =/= 0.5 mm.

Oj, chyba nie ten rząd kosztów przy produkcji jednostkowej.

Reply to
PeJot

A właśnie to może okazać się niegłupie. Wycina sie waterjetem albo drutówką z zahartowanej blachy kształt, który nas interesuje. Kładzie się na tak zrobioną "matrycę" cienką blachę, a na niej matę gumową. Na wierzch grubą, sztywną płytę. To się od góry naciska dużą prasą- i masz wycięty kształt. Tylko guma się szybko niszczy, ale zaletą jest dobra krawędź detalu, dużo lepsza niż daje laser czy waterjet. Praktycznie taka, jak przy prawdziwym wykrojniku.

PS. Są jeszcze hydrauliczne wycinarki stemplowe, do niedawna bardzo popularne. Bardzo szybkie, przez co tanie. Ale nimi nie da się zrobić dowolnego kształtu.

Konrad.

Reply to
KA

Wlasnie ten. Kolega by chcial pewnie pakiet blach z 5 cm grubosci. Cztery mu sie marza, wiec 200mm. Tymczasem ze 20mm na stempel powinno wystarczyc - oszczednosc czasu maszyny dziesieciokrotny :-)

J.

Reply to
J.F.

oj chyba złoże pakiet z kilkudziesięciu blach...skręce razem...i wytnę ręcznie;))...tylko niech ktos mi to przywiezie;))

pozdr

wiesiek

Reply to
RW

A czym będziesz hamował? Nogami? Tomek

Reply to
Tomek

hi hi masz rację...na czas eksperymentu naped bedzie na jednym tylnym kole, a przednie bedą hamowane....docelowo, trzeba bedzie zastosowac dodatkowe tarcze hamulcowe... Najgorsze ,ze ciecie laserem takiego jednego elementu ok 8 zł...a bedzie ich ok . 70-80 na koło....:( Nie wiem, ale taka blacha jest dosyc krucha, ale jak ją można przecinac ręcznie...czy jakis pilnik wchodzi w grę? Złożyłbym tak z 70 takich blach razem z jakims grubym wzornikiem z wierzchu i z góry...i razem to obrabiał ręcznie do wymaganego kształtu.

wiesiek

Reply to
RW

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.