Cieknie!

to ja zaproponowałem ten straszny kit, ale przypomnę, że jako ostateczność. Sam wiem ze będę miał problem z moją tak sklejoną instalacją, jak przyjdzie co do czego, ale w momencie montażu priorytetem było poskładanie wszystkiego do kupy możliwie szybko, tak żeby nie ciekło, i to sie udało. Wydaje mi się zresztą, że prawidłowe rozwiązanie problemu musiałoby polegać na wycięciu uszkodzonego (czego jestem na 90% pewien) złącza i wgrzaniu nowego, na co nie miałem czasu ani ochoty, woląc przełożyć to na moment kiedy inaczej się nie da. Jak to mogłoby wyglądać w aspekcie stosunków dobrosąsiedzkich, na szczęście nie wiem i nie mnie to prognozować.

Reply to
anhin
Loading thread data ...

W dniu 2018-09-06 o 12:16, anhin pisze:

Reklamę można usunąć. :-)

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 2018-09-06 o 12:48, Jarosław Sokołowski pisze:

Znamy te skromne domki ;) W Puszczy Noteckiej też miał być skromny domek. Trochę tam tylko potem dobudowano na bieżące potrzeby. :)

Kilkanaście budynków w niej jest. Nasza koleżanka została wybrana na corocznym zebraniu i poszła sprawdzić podział środków na remonty. Okazało się, że przez lata szły one na głownie na budynki zamieszkiwane przez władze spółdzielni. Dysproporcja była wręcz rażąca. Była wielka afera i zrobiono wreszcie u nas po latach remont klatki schodowej. Po złości chyba robiła ten remont ekipa, rysując np. wizjery przy skrobaniu drzwi. Poprawiali robotę kilkakrotnie, bo koleżanka zadziałała systemem wet za wet i im nie odpuściła.

WM

Reply to
WM

W dniu 2018-09-06 o 10:10, WM pisze:

Żadnego lobby nie reprezentuję. Zawsze wolałem uszczelnienia nowej generacji jak nić Loctite czy taśma silikonowana Facot firmy Prandelli. Ale tam, gdzie ma być szczelnie i dobrze to nie ma nic lepszego jak pakuły z odpowiednią pastą. Tylko pasta musi być odpowiednia tzn. jeżeli medium jest woda to pasta do wody, a jak gaz to pasta do gazu. Co prawda są pasty uniwersalne, które nadają się zarówno do gazu jak i do wody, ale te specjalistyczne są lepsze. Pasta do gazu zapobiega wysychaniu konopi. W przypadku uszczelniania pakułami gwintów z wodą może przez kilka dni delikatnie przeciekać woda, ale po tych kilku dniach połączenie gwintowe się samo uszczelnia i to jest magia pakuł konopnych. W przypadku taśmy teflonowanej jeżeli cieknie to już się samo nie uszczelni - trzeba odkręcić i skręcać na nowo, a najgorsze jest to, że nie da się cofnąć gwintów, bo na 100% się rozszczelni.

Ale z bulbulatorem i przyczłapami czy bez?

Reply to
Uzytkownik

W dniu 2018-09-06 o 08:58, Robert Wańkowski pisze:

Często używam tych żywic i kitu hydraulicznego - są naprawdę skuteczne. Bywało, że trzeba było poprawiać po paprokach złącza lutowane na rurkach miedzianych  czy po prostu przetarte kolanka miedziane instalacji CO, bo paproki zamontowali zbyt cienkie rurki i woda płynęła w nich zbyt szybko wycierając kolanka. W sytuacjach awaryjnych jak nie było odpowiednich złączek zaprasowywanych, bo tylko takie dało się zamontować na mokrej instalacji miedzianej, z pomocą przychodziły właśnie te żywice i kawałek tkaniny. Wielu z tych klientów użytkuje tak poklejone instalacje już szereg lat.

Kilka razy nawet udało mi się w ten sposób doraźnie uszczelnić pęknięte złączki stalowe (trójniki, kolanka). Klienci po takim uszczelnieniu użytkowali jeszcze po kilka lat te instalacje do czasu, aż uzbierali trochę grosza, aby zrobić remont całych instalacji.

Reply to
Uzytkownik

W dniu 2018-09-04 o 22:25, Robert Wańkowski pisze:

Dziś pytałem sąsiadów... nie cieknie. Czyli pakuły się zsuwały z tego chromowanego gwintu. Dopiero nacięcie pomogło.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.