ciepła przez przenikanie wg PN-EN 1

Witam:)

Mam nadzieję że pomożecie mi w wątpliwościach związanych w obliczeniach wg tej normy

Założenia:

- budynek 4 kondygnacyjny

- piwnica nieogrzewana Licząc projektową stratę ciepła przez przenikanie z normy PN-EN 12831 to:

  1. stratę do gruntu liczę dla parteru - przy czym korzystam ze wzoru dla obliczeń współczynnika strat ciepła przez przestrzeń nieogrzewaną?
2a. Przy obliczeniu projektowej straty ciepła przez przenikanie sumuję wszystkie współczynniki (tzn współczynnik strat na zewnątrz, przez przestrzeń nieogrzewaną, do gruntu i ogrzewanych do różnych temperatur) i mnożę przez różnicę temperatur (projektowa temperatura wewnętrzna - projektowa temperatura zewnętrzną), czy: 2b. Przy obliczeniu projektowej straty ciepła przez przenikanie sumuję niektóre współczynniki (tzn współczynnik strat na zewnątrz, przez przestrzeń nieogrzewaną i ogrzewanych do różnych temperatur) i mnożę przez różnicę temperatur (projektowa temperatura wewnętrzna - projektowa temperatura zewnętrzną) i do tego dodaję stratę to gruntu (tu liczoną jak do przestrzeni nieogrzewanej)razy różnica temperatur między projektową temperaturą pokoju minus temperatura w piwnicy?
  1. Jaka jest projektowa temperatura przestrzeni nieogrzewanej jaką jest piwnica? Mogę założyć że to jest 5stC?
  2. Dla ogrzewanej klatki schodowej przyjąć 8 czy lepiej 12 stC?

Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam :)

Reply to
Anette
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.