Przenikanie gazów przez membrany

Szukam danych odnośnie porównania przenikania różnych gazów przez membrany. Znalazłem dane porównawcze dla membrany z kauczuku i gazów CO2, powietrze, azot i podobnych, ale brakuje mi porównania dla gazów o małych cząsteczkach, jak hel czy wodór. Chodzi o dobór materiału na cienkościenne pojemniki bezciśnieniowe, który będzie możliwie dobrze utrzymywał gaz, bez jego ubytku. Może jakiś link? Jacek

Reply to
Jacek
Loading thread data ...

Trochę znajdziesz jesli po google, w poszukiwaniu obrazków wpiszesz:

1) helium permeability table 2) hydrogen permeability table

np.:

formatting link

Reply to
Marcin Debowski

W dniu czwartek, 13 sierpnia 2020 23:52:34 UTC+9 użytkownik Jacek napisał:

Dużo cennych informacji znajdziesz w publikacjach producentów sprzętu do testowania szczelności zbiorników i rurociągów ciśnieniowych, u mnie rządzi Pfeiffer. Szukaj 'helium leak detection'.

Reply to
Konrad Anikiel

W dniu 15.08.2020 o 06:45, Konrad Anikiel pisze:

Dzięki! A czy dobrze kombinuję, że dla sprawdzenia różnych materiałów najlepszy będzie hel? Atom helu jest trochę mniejszy od cząsteczki wodoru. Hel mogę kupić bez problemu, a do wodoru nie mam łatwego dostępu. Jeżeli dobiorę jakąś folię, przez którą hel ucieka najwolniej, to zakładam, że inne gazy utrzyma ona jeszcze dłużej. Jacek

Reply to
Jacek

W dniu sobota, 15 sierpnia 2020 16:51:25 UTC+9 użytkownik Jacek napisał:

To jest przemysłowy standard, to tygrysy lubią najbardziej. Znaczy ci którzy potrafią odróżnić przeciek od false positive.

Reply to
Konrad Anikiel

Użytkownik "Jacek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:rh845s$11l$1$ snipped-for-privacy@news.chmurka.net... W dniu 15.08.2020 o 06:45, Konrad Anikiel pisze:

Zle. Przez wiele tworzyw CO2 przenika lepiej niz hel.

Poszukaj raczej jakis opracowan. Jakies cuda dodatkowe moga sie dziac ...

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.