firma elektromechaniczna ?

Poszukuje osoby lub firmy w krakowie lub okolicach ktora podejmie sie zbudowania kompletnego urzadzenia do pomiaru spadku sily sprezyn (zakres 1 do 10N, dokladnosc okolo 0,01N) Pomiar ma zachodzic w sposob ciagly przez okolo 4 tygodnie i byc docelowo przeniesiony najlepiej do komputera w postaci wykresu (czas/sila) Czekam na oferty na priva

pozdrawiam Marcin

Reply to
Marcin
Loading thread data ...

W kwestii formalnej. Rozumiem, że założenie jest takie, że w ciągu 4 tygodni sprężyna jest poddana stałemu odkształceniu, a mierzona ma być siła (która się będzie zmieniać). Może prościej by było poddać ją stałej sile i mierzyć zmieniające się odkształcenie? Ze względu na dokładność pomiaru mogłoby to znacznie uprościć maszynę i zaoszczędzić trochę kasy.

Konrad

Reply to
KA

Zakladajac ze zmiany sa niewielkie, to powinno dac sie pozniej przeliczyc jedno w drugie z przyzwoita dokladnoscia ..

J.

Reply to
J.F.

Śmiem twierdzić, że zmierzyłoby się dokładnie to samo...

Reply to
KA

Mysle ze nie. Skoro sprezyna "siada", to predkosc tego "siadania" zalezy pewnie od tego czy sila jest ciagle stala czy coraz mniejsza - bo staly wymiar.

Ale co to za material ze w ogole siada ?

J.

Reply to
J.F.

Precyzyjniej, proszę. To "siadanie" nazywa się spadkiem "c", czyli sztywności, na skutek pełzania. Sztywność to siła w funkcji ugięcia. Zmiana sztywności w czasie w zależności od naprężenia w sprężynie też jest funkcją. I wszystko jedno jak ją się bada.

A są takie, co nie siadają?

Konrad

Reply to
KA

Jesli pelzania - to sztywnosci czy dlugosci poczatkowej ?

No wlasnie - jesli powiesisz ciezarek to masz stale naprezienie. Jesli scisniesz w imadle na stala dlugosc to masz zmienne obciazenie.

Jesli kolega zamierza przeprowadzic szereg badan, to moze i faktycznie nie ma znaczenia metoda - chociaz ja bym taki pewny nie byl - czy pelzanie probki przez tydzien dzialania sily np 100N naprawde nie zalezy od tego czy w poprzednim tygodniu byla obciazona 100 czy 150 N?

Ale kolega tak pisze jakby planowal [i potrzebowal] tylko jeden pomiar

- wlasnie probki scisnietej do stalego wymiaru.

Hm, jak patrze na samochody, to raczej nie zapadaja sie w czasie miesiecznego postoju na parkingu. Podobnie dzwigi, mosty.

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.