Batyskaf lub lodz podwodna

Chcialbym zbudowac dzialajacy model lodzi podwodnej lub batyskafu/batysfery w ktorym moglbym ukryc kamere video. Nie interesuje mnie rekonstrukcja jakiegos U-bota z WWII lecz dzialajacy, zdalnie sterowany pojazd podwodny...

Chcialbym po prostu pobawic sie w eksploracje podwodna :-) I jednoczesnie zajac sie ciekawymi problemami natury elektronicznej jak komunikacja zdalna pod woda przekaz video itp...

Gdzie najlepiej szukac podzespolow ktore moglyby mi sie przydac w projekcie? Czy mozecie polecic jakies podobne projekty wykonane i sprawdzone?

Reply to
Pszemol
Loading thread data ...

Witam

Proszę o pomoc, nie rozumiem :

- czy te blaszki przyklejone do przezroczystego cylindra, mają być dystansami między cylindrem a zewnętrzną powłoką batyskafu ? Może ważniejszą ich rolą jest wyważenie batyskafu ?

- gdzie jest antena odbiornika ?

------------------------------- Radio internetowe Radioparty.pl

formatting link
Techno House Trance Hardstyle Drum 'n' Bass Vocal Trance

-------------------------------

Reply to
Sławek

No właśnie. Ttransmisja syganłu video z zanurzonego obiektu to dość powazny problem. Szerokość kanału video wymusza prace co najmniej na UHF lub wyżej. W praktyce modelarskiej chyba najpopularniejsze są videolinki na 2,4GHz. Na tych częstotliwosciach tłumienie sygnału przez wode jest bardzo duże. Wydaje mi się że łącze kablowe jest tu jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Chyba że jakaś boja z antenką na powierzchni ciagnięta przez batyskaf.

Pozdrawiam Andrzej M.

Reply to
Andrzej

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.