Silikon do nierdzewki [jaki]?

Loading thread data ...

Robol snipped-for-privacy@TNIJo2.pl napisał(a):

Witam. Mam pewną wątpliwość, silikony dostępne w handlu zawierają przewaznie kwas octowy, który rozpuszcza większość tworzyw sztucznych i może uszkodzic taki element. Jeżeli jednak element wytrzyma to sugeruję silikon termoodporny - jest dostępny i używany do uszczelnienia przewodów kominowych, które też są wykonane z tkzw. kwasówki.

Reply to
Paweł Pracki

Ach, żadnych szczegółów! Ze względów technologicznych? A można te względy technologiczne jakoś zmienić? Kiedyś koleś musiał przykleić oporniczek, który miał działać jako czujnik temperatury. Przeleciał wszystkie kleje, silikony, żywice, akryle i inne takie. Aż mu poradziłem żeby poszedł do sklepu z zaopatrzeniem dla dentystów. Tam dostał, czego szukał. Drogo, ale już mu nie zależało na cenie.

Konrad

PS. Kiedyś były kity. Dzisiaj to słowo się kojarzy ludziom już tylko z zestawami do samodzielnego montażu.

Reply to
KA

A nie mogłeś tego od razu napisać. Myślisz że mamy tutaj szklane kule. Poszukaj w ELFIE silikonowych mas zalewowych dla elektroniki. Maja ze 3 albo 4 rodzaje. Tomek

Reply to
Tomek

A to nie są żywice?

Ja bym jeszcze spróbował porządnej taśmy dwustronnej z 3M. MAN klei tym podobno blachy do ram w autobusach.

No i Loctite ma jeden ciekawy klej. Nie pamiętam numeru, ale to jest żywica epoxy w takiej podwójnej żółtej strzykawce, z dwoma tłoczkami. Bezbarwna, przezroczysta. Nie twardnieje zupełnie- zostaje coś podobnego do, powiedzmy tych takich wypukłych przezroczysytych nalepek, czyli do silikonu dość zbliżone (na oko). Nierdzewki trzyma się bardzo dobrze.

Konrad

Reply to
KA

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.