jaki gatunek stali?

Loading thread data ...

Każda stal nie będzie zmieniała wymiarów w temperaturze 200stC. Tomek

Reply to
Tomek

Widocznie masz kawałek jakiegoś szmelcu, nie obrabianego cielnie. Potrzebujesz normalizowanej, albo wyżarzanej stali.

Poza tym rozumiem że nie chodzi ci o zwyczajną rozszerzalność termiczną?

Konrad

Reply to
KA

To znajdz jeszcze technologie produkcji takich form. Cały numer polega na tym że do obliczeń bierze się stan jak forma jest nagrzana, czyli odkształcona. Po nagrzaniu, czyli w temperaturze pracy ma zachować wymiary. Zimna może być krzywa. Tomek

Reply to
Tomek

Mętnie tłumaczysz. Jak idziesz do lekarza to też kombinujesz jak mu nie powiedzieć gdzie ciebie boli?

Kawałek materiału który się nie rozszerza? Co to u licha ma znaczyć? Domyślam się, że potrzebujesz stali o rozszerzalności innej niż ten kawałek, który masz. Domyślam się, że mniejszej. Ale co to jest, to co masz i jaka ta rozszerzalność miałaby być- tego się nie domyślam. Napisz coś więcej, może uda się coś wmyślić.

Konrad

Reply to
KA

Wszystko się rozszerza. Metale na ogół bardziej niż kamienie. Zależy jaki to kamień. Napisałeś niegramatyczne zdanie, więc nie bardzo rozumiem co do czego, czym i jak jest przymocowane. Napisz więcej, bo strasznie ciebie trzeba ciągnąć za język. Chyba że nie potrzebujesz pomocy, tylko spowiednika.

Konrad

Reply to
KA

Ogrzewaj rowno :-)

Inwar.

J.

Reply to
J.F.

Też się rozszerza. Tomek

Reply to
kogutek4

I to jest odpowiedz w samo sedno.

Reply to
Robert(o

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.