Czołem,
czy miał ktoś do czynienia z konkretnymi przepisami ( zapewne BHP ) dotyczącymi ustawienia maszyn produkcyjnych względem siebie i ścian ? Branża to przetwórstwo tworzyw sztucznych.
Czołem,
czy miał ktoś do czynienia z konkretnymi przepisami ( zapewne BHP ) dotyczącymi ustawienia maszyn produkcyjnych względem siebie i ścian ? Branża to przetwórstwo tworzyw sztucznych.
W dniu 2022-10-29 o 15:06, PeJot pisze:
Ja korzystałem zwykle z tablic ergonomicznych i norm. W sieci są liczne podręczniki z tej dziedziny.
WM
W dniu 2022-10-29 o 15:06, PeJot pisze:
W dniu 2022-10-29 o 20:23, a a pisze:
Od kiedy to zagraniczni producenci tworzą normy w naszym kraju? Inspektor PIP wlepi karę za olewanie rozporządzeń ministra pracy i polityki socjalnej, a nie zaleceń producenta maszyn.
WM
Nie zawsze tak jest.
Producent trzyma się przepisów obowiązujących w jego kraju, a inspektor przepisów ze swojego. One mogą się różnić, jak np. w przypadku producenta jajek z niespodzianką. Producent twierdzi, że jego wyrób jest bezpieczny, ale inspektor musi się trzymać obowiązujących aktualnie przepisów i co wtedy? Kto ma decydujące zdanie?
WM
W dniu 2022-10-30 o 12:18, WM pisze:
Ten z kasą.
Producent najwyżej cofnie gwarancję, a utrudnianie inspektorowi czynności kontrolnych kosztuje.
W dniu 2022-10-30 o 18:10, WM pisze:
Producent jak jest sprytny, to może zablokować maszyny a inspektor to może wydać decyzję o zatrzymaniu produkcji, bo przejście jest o 10cm za wąskie, więc trzeba jakoś usatysfakcjonować i inspektora i producenta.
W dniu 2022-10-30 o 19:30, cef pisze:
Zdalnie? Użytkownik może go nie wpuścić całkiem bezkarnie.
WM
W dniu 2022-10-30 o 20:30, WM pisze:
W większości znanych mi przypadków, to zdalne wymuszenia. Albo narzędzia/półfabrykaty z kodem - inne nie działają. Albo kody czasowe na okres spłaty albo jak w automatyce sterowanie/blokowanie online albo coś podobnego.
Myślę, że da się wygugać co należy i niekoniecznie jest sens koncentrować się na przetwórstwie tworzyw sztucznych. Np.:
Zgodnie z § 47 ust. 3 r.o.b.h.p. przejścia między maszynami a innymi urządzeniami lub ścianami przeznaczone tylko do obsługi tych urządzeń powinny mieć szerokość co najmniej 0,75 m; jeżeli w przejściach tych odbywa się ruch dwukierunkowy, szerokość ich powinna wynosić co najmniej
1 m.Czyli pierwszy dokument to:
A co do maszyn wtryskowych i podobnych to widzę jest cała antologia rodem z PWr:
Jak będziesz miał na głowie jakiegoś inspektora z misją (z jakiejkolwiek gównianej inspekcji) i sobie z nim nie poradzisz, to dochodzić odszkodowania będziesz jako bankrut.
Poczytaj jakie są maszyny przemysłowe obecnie.
W dniu 2022-10-31 o 07:19, cef pisze:
Tak było kiedyś.
W dniu 2022-10-31 o 12:54, WM pisze:
Jak inspektor będzie nawiedzony, to załatwi Ci prokuratora, (vide prokurator Nowicka z Poznania - można znaleźć sporo w różnych mediach) więc bezpieczny do konca nigdy nie jesteś jak powiesz inspektorowi, że tego czy tamtego nie może.
PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.