separator oleju

Powitanko,
Pompa próżniowa "dymi" na wylocie. Zjawisko znane, bo są gotowe separatory. Tyle że to wygląda na zwykły filtr. Po prostu jakaś bibułka, jak się od oparów nasączy, to się ją wywala, wstawia nową i już. A mi się marzy coś, co olej odseparuje i pozwoli mu wrócić do obiegu. Nie chodzi o januszowanie na tych paru kroplach, pompy używam na tyle rzadko, że to nie problem. Tak edukacyjnie się nad tym zastanawiam. Dołożenie rurki z drobną siatką jak w filtrach paliwa nie rozwiązało problemu, dołożenie scinków metalu też. Robienie jakieś wirówki to już przesada. Any ideas?
Pozdroofka,
Pawel Chorzempa
Reply to
Pawel Chorzempa
Loading thread data ...
cyklon?
Ja bym jednak tych siatek poprobował - latwiej splynie, szczegolnie jak sie pompe wylączy.
Moze "wata metalowa" w rurce?
J.
Reply to
J.F
A co tam jest prózniowane, bo jak jakieś ciecze, to w skrajnym przypadku może wyjść zupa z niekoniecznie przewagą oleju.
Reply to
Marcin Debowski
snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):
Pęk waty? Wypchać jaką rurę watą? W sumie mam to samo, całość dookoła lepi się. I chyba tak zrobię na próbę jak już żeś temat poruszył.
Są też jakieś wkłady do filtrów wody, tylko otwór mają trochę za mały. Nożem można ściąć trochę włókna od środka.
Reply to
alojzy nieborak
W dniu 2022-11-15 o 04:07, Pawel Chorzempa pisze:
Przepływ mały i zaolejenie małe. Zwykłe odstojniki zapaskudzi tylko i nie bardzo zechce ściekać. Trzeba będzie ścierać ścianki i tracić olej ze szmatką.
Może filtr elektrostatyczny się sprawdzi? Potrzebuje on mniejszych powierzchni osadczych, więc łatwiej spłynie.
formatting link
WM
Reply to
WM
wtorek, 15 listopada 2022 o 04:07:10 UTC+1 snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):
Szukaj małych wypełnień do kolumn rektyfikacyjnych. Dawno temu miałem samochód w którym silnik walił olejem do filtra powietrza. Po wymianie czegoś co przypominało wiórki do parkietu na małe metalowe pierscienie do kolumny pomimo że silnik był zdechniety przestało walić olejem do filtra.
Reply to
Zenek Kapelinder
formatting link
Reply to
Zenek Kapelinder
W dniu 2022-11-15 o 04:07, Pawel Chorzempa pisze:
Bibuła koalescencyjna
Przerabiałem ten temat. Też myślałem, aby coś z tą mgłą zrobić gdy filtr umiera. Myślałem nad przepuszczaniem przez jakąś ciecz, ale z tą zupą później zrobić, no i czy to w ogóle zadziała. Ta mgła olejowa jest rozbita chyba na pojedyncze cząsteczki :-) Chyba tylko te bibułkowe filtry są w stanie to zatrzymać.
Przerobiłem mocowania filtrów w mojej pompie na polskie filtry, bo oryginały po kilkaset zł za sztukę, a miałem 4. Kupuję tu
formatting link

Robert
Reply to
Robert Wańkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.