Akumulatorki li-pol

Loading thread data ...

Zależy do czego ten pakiet ma być bo bezszczotka może byc zasilana 3 celami napiecie poczatkowe dwóch cel to 7,4 V a końcowe ok 2x2,8 V ,a przy takim napięciu bezszczotka to ledwo co kręci.

Reply to
Marian

Witam

"Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał:

Piszesz o jakiejś konkretnej bezszczotce, czy tak ogólnie? To smutne, że na tej grupie albo nie można uzyskać odpowiedzi, albo jak już ktoś jej udzieli to wypisuje bzdury. Kolego, jak nie masz doświadczenia i wiedzy to nie wprowadzaj innych w błąd. Gdzie ty słyszałeś, że bezszczotka nie może być zasilana z 2 cel LiPol. To czym ja latałem godzinę temu? Model akrobata ok.

1000 g masy, bezszczotka Phasor 15/3, śmigło 9 x 4,5, pakiet 2 cele 4400 mAh 7,4 V. Obroty zmierzone tahometrem 10800 obr/min. Wg ciebie to jest "ledwo co kreci"? Dodam, że zaspól pobiera prąd 35 A i daje ciąg 1200 g, czyli model leci pionowo do góry. Ile bezszczotek miałeś dotychczas w użyciu, ile z nich zamontowałeś na hamowni i pomierzyłeś osiągi, żeby się tak zdecydowanie wypowiadać. Jeżeli nie masz możliwości technicznych żeby zebrać własne doświadczenia, to chociaż poczytaj co piszą inni, a nie wypisuj bzdur bo ktoś ci może uwierzyć i np. kupi pakiet 3 cele do silnika, który przy takim napięciu będzie po prostu kręcić za wysokie obroty, żeby ekonomicznie wykorzystać jego moc. Wystarczy zresztą poczytać dane techniczne silników bezszczotkowych w dowolnym sklepie internetowym. No ale do tego trzeba sobie zadać trochę trudu. Pozdrawiam Marek Popów Latające RC
Reply to
Marek Popów

Widzę kolego że pieniedzy masz dużo ale różnimy sie troche bo ja zrobiłem własnoręcznie ok 23 silników a ty je tylko kupujesz i w ddatku dajesz pakiety

4400 to wyobrażam sobie na czym ty latasz masz manie wielkości ja raczej preferuję mniejsze napedy tzn silnik który waży 68g i daje prawie 900 g ciągu ciekawe jak z tym jest u ciebie co?Tylko nie zrób zwarcia gdzieś w układach bo żle sie to skończy a takie aku ładuj w porcelanowym garnku radzę .
Reply to
Marian

Witam

"Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał:

Co prawda miły Marianie, nie napisałeś komu odpowiadasz, bo to pewnie zbyt trudne, ale po analizie treści inteligentnie domyśliłem się, że to po moim poście.

Chwała ci, chwała. Szkoda tylko, że nie potrafisz zrobić silnika który może być zasilany z mniej niż 2 cel LiPol i nie wiesz, że takie istnieją, a co gorsze wypisujesz to publicznie. Zrób nawet 100 silników, ale w przerwach warto poczytać jakie silniki robią inni, zanim wprowadzi się w błąd kolegę, który na grupie szuka rzetelnej pomocy.

I jestem z tego dumny ;-) Uwielbiam takie pakiety. Mam nawet 8800 mniam, mniam....

U mnie wszystko w porządku. Ja preferuję większe napędy, jednakowoż zasilane już od 7,4 V i nie wstydzę się tego.

Litościwie pominę te rady Wujka Dobra Rada.

Pozwolę sobie za to tobie poradzić, żebyś nauczył się używać tzw. znaki przestankowe, tzn. np. przecinki, kropki , myślniki itp. Dzięki temu nawet twoje bzdury czytałoby się znacznie łatwiej. Pisane ciurkiem robią jeszcze gorsze wrażenie.

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.