Budowanie modeli kartonowych

Witam Mam małe pytanko w sprawie budowania modeli kartonowych. Chodzi mi o wykreślenie modelu z gotowych planów. Czy istnieją jakieś programy pozwalające na budowanie takich modeli czy należy wykreślać wszystko ręcznie?

pozdrawiam Wojtek

Reply to
Wojtek Lizakowski
Loading thread data ...

Użytkownik Wojtek Lizakowski napisał:

wiem ze uzywane sa do tego programy typu CAD np AUTOCAD ale jest to na tyle skomplikowany program ze trzeba sporo czasu na samodzielne nauczenie sie jego obslugi

Reply to
AlexY

Znałem człowieka, który dawno temu napisał program, rozwijający powierzchnie z modelu trójwymiarowego. Ideał to to nie był, ale na podstawie rozwinięcia, powstał kartonowy model kadłuba PW2 Gapa. To było takie "rozszeżenie" AutoCADa 2.96.

Jeśli chcesz go szukać to znalazłem jego artykuł

formatting link
'97/cadcam.htmz tym, że on już dawno nie pracuje w ABB.

Poza tym wydaje mi się tylko, że współczesne programy CAD pracujące w 3D posiadają ograniczone możliwości aproksymowania powłok bryłami rozwijalnymi, ale 1) najtańszy CAD 3D jaki znalazłem kosztuje ~500USD, 2) nauka posługiwania się takim programem to spokojnie rok aktywności na poziomie nauki dwóch przedmiotów na politechnikach.

KAcper Perschke

Reply to
Kacper Perschke

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.