Re: OS FX - Po co stosowac silniki serii FX?!( długo )

Witam :)

Zaciekawiła mnie rozmowa :) kolega się wzburzył ale popieram .Dużo ludzi lata na OS a mało o nich wie . Dobrze palą i już to im wystarczy !!!! Spotkałem się ze starszymi modelarzami którzy katowali takie silniki źle wyregulowane i dziwili się że źle chodzi :( rozruszniki palili itd itd .

Ale do rzeczy .Mam parę LA , mds , .75 ABC TH i 46AX. Dlaczego na AX się na niego zdecydowałem ???

Mam trenera (dość ciężki) i akrobata 3D giles-202. Na 46LA trener poleci ale lot jest mało satysfakcjonujący( mało dynamiczny ) a silnik musi chodzić na większych obrotach .65LA na pewno by to pociągnął ale to już kawał żelaza i paliwa na pokład trzeba wziąć więcej . Nie zmieścił by się w trenera i trza by przerabiać !!!!. Wtedy to kupiłem 46AX Parę milimetrów szerszy ale bak ten sam co do 46LA zamiata śmigłami jak 65LA(przedział 12" ) i lżejszy , jeśli chodzi o masę do mocy !!!! Przy tych wielkościach widać już różnicę . Mój trenerek jest spory Hackera 3,5 kG :( ale z 46AX można nim ładnie polatać - wszystkie ewolucje i wznoszenia pionowe można robić bez strachu :) . Co do gilesa z 65 la to dziwnie by wyglądał i chyba były by problemy z szybkim wkręcaniem się na obroty , co jest potrzebne dość często i z potrzebnym mu paliwem model za ciężki :( . I znów AX czy FX spełnia potrzebne mi kryteria .Pasuje idealnie , moc oki do masy modelu ( zawis na śmigle i wszystkie wymyślone akrobacje wykona :) . Zużycie paliwa w normie :) wiadomo że koszty większego silnika są już bolączką .Mam też 12,7 cmm :) i troszkę toto pali .

I jeszcze dygresja co do użytkowników . Rozbierałem ostatnio AX tzn przekładałem z kumplem do nowego modelu silniczek ledwo udało mi się odkręcić tłumik tak był przykręcony niewiadomo po co . Ja dokręcam mocno ale z wyczuciem i nigdy nie zgubiłem nic . A to co zobaczyłem troszkę mnie zmartwiło . Latany był na 15 % oleju u kogoś bo niby super paliwo ale powinno się sprawdzić istrukcję jak pisze 20% to 15% jest dużo za mało o ok 25% objętości oleju !!!! Silnik był przegrzewany olej przypalał się i widać czarne smugi nagaru a gładz silnika ma dziwne odbarwienia (Mój takich nie ma) .Mam tylko nadzieję że to przegrzanie nie zmniejszy drastycznie żywota tego silniczka :( .Ja latam na 18% syntetyku i bardzo ładnie wszystko wygląda po lataniu troszkę after run oil i git :)

Pozdrawiam

Reply to
DraGon
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.