Co o tym sądzicie ?

Witam. Ostatnio planuje zbudować nowe skrzydła do mojego motoszybowca ( spalinówka ) 2,5m rozpiętości , ponieważ po kraksie stare nie nadają się już do odbudowy. Zastanawiałem się nad takim nieco innym rozwiązaniem wykonania ich . Dokładniej myślę wykonać rdzeń styropianowy , prawdopodobnie z drewnianym dźwigarem , lecz zamiast obklejać to balsą myślałem na to położyć laminat , taką dosyć cieniutką warstwę . Jak myślicie , czy to dobry pomysł ? Wymagania są dwa , pasowało by aby to było dosyć mocne bo myślę o jakiejś podstawowej akrobacji , no i oczywiście w miarę lekkie. Czy ktoś z grupowiczów próbował już czegoś takiego ? Pozdrawiam. Tomek.

Reply to
Maveric
Loading thread data ...

na moje to nie wytrzyma. a już na pewno nie w szybowcu gdzie masz duże wydłużenie skrzydeł. W moim całolaminatowyn Promyku skrzydło składa się z węglowego dźwigara, warstwy balsy i na to dopiero laminat. Wydaje mi się, że balsy nie unikniesz. I zamiast drewnianego może daj węglowy dźwigar. Przynajmniej się nie złamie.

Reply to
Marek 'mRqS' Szulen

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.