Co sądzicie o takim zasilaniu odbiornika...?

Odbiornik + 2/3 serva. Akumulator litowo-jonowy.Napięcie ogniwa 3,6V.
Pojemność 1800 mAh. Czy to wyrobi?
Reply to
Adrian
Loading thread data ...
Użytkownik "Adrian" <adrian snipped-for-privacy@poczta.fm napisał w wiadomości news:cabjj8$bc1$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...
Czy nie umiesz czytac odpowiedzi na wlasne pytania ktore zadawales wczesniej? Napiecie 3.6 V to za malo bez wzgledu na to jakiego typu beda akumulatory.
Reply to
PJ
w szybowcach hlg daje się czasem 3 ogniwa (ni-cd)zamiast 4 żeby oszczędzić na masie , prawda jezt taka że większośc układów IC potrzebuje minimum 3V żeby działać więc jedna cela li pol spokojnie wystarczy ale trzeba się liczyć z wolniejszą pracą serw.I sam stosuje ogniwa li-ion 600 mAh w szybowcu HLG , natomiast w małym szybowcu na zbocze w którym i tak trzeba dociążać mam pakiecik 4x 700 mAh NiMH .Na pakiecie 1800 Mah odb i 2 serwa, będą działać przez 10 h !
Reply to
emil
Tak, tylko że li-jon'ki mają więkrze napięcie po naładowaniu, podobno długo je utrzymują, a już napewno więkrzy prąd. Poza tylm wyluzuj stary bo serce Ci nie wytrzyma.
Reply to
Adrian
Od czego ?? Od niCd ? no fakt ale to nadal za mało jak na odbiornik 3,6 <4,8V
Ech czytaj archiwum a dowiesz się że jednak liionki są jednymi z ogniw o najbardziej stromej charakterystyce rozładowania, w przeciwieństwie do nicadów czy wodorków.
Bez komentarza.
Sadzisz głupoty jakich mało i jeszcze sie ciskasz że ktoś Ci kulturalnie odpisał. Nie rozumiem Twojego podejścia
Reply to
Skazoo Bemowo ErCe
Może i głupoty, ale nie wydaje mi się żeby odp. była miła. A być może źle zrozumiałem, w każdym razie sorry.
PS. A może wiecie czy w ogóle w jakimś sklepie modelarskim (oprócz W-wy) można dostać moduł do ładowania Accu żelowych, a może gdzieś indziej?
pozdr. Adrian
Reply to
Adrian
Żelki 12V ładuję ze zwykłej ładowarki samochodowej (to nic, że dają trochę za duży prąd:) ). Po prostu szkoda zajmować ładowarkę, która w międzyczasie ładuje co innego.
Mam dwa żelki. Kiedy jeden się ładuje, to z drugiego ładuję pakiety NiCd do modelu.
Przy mniejszych napięciach ładuję żelki moją BC-100 (chociaż każda modelarska ładowarka powinna mieć funkcję ładowania ołowiowych).
Łukasz
Reply to
Lukasz Stela

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.