pytanie o akumulator

Jan 09, 2009 Last reply: 17 years ago 2 Replies

Witam. Chcę kupić akumulator. Ponieważ jestem zielony w kwestii akumulatorów modelarskich, chcę się zapytać: czy pojemność tego akumulatora jak poniżej jest zbliżona do rzeczywistej, czy ma tyle wspólnego z jego pojemnością, co oznaczenia na akumulatorkach Forever AA 3200 mAh ??? Do zapewnień sprzedawcy podchodzę ostrożnie. No i czym to potem ładować (mam Helikopter HoneyBee, ale nie wiem, jakim napięciem dysponuje ten akumulator - w najbliższym czasie nie będę mógł sprawdzić, ale mam nadzieję, że też 7,2V. Akumulator poniżej nie będzie służył do zasilania modelu, a aparatu).



Firma: PROFiTEXX Model: RC 4300mAh Typ: RC-Pack



7,2 Volt Wtyk TAMIYA Temperatura pracy do 105 stopni ilosc ladowan 1000x pojemnocc:4300mah Wysoka wydajnosc energetyczna (max prad uderzenia 46000mA = 46 Ampere) Szybka forma ladowania (max prad ladowania 4300mA) Markowy akumulator - to co napisane jest stanem faktycznym pakowane pojedynczo Waga: 390g Wymiary (DxWxS) 13,5cm x 2,3cm x 4,5cm Pozdrawiam, Paweł W.

Jest to do¶æ po¶ledniej jako¶ci akumulator do modeli samochodów. Pojemno¶æ w zasadzie powinien trzymaæ (przynajmniej przez pierwsze 50 cykli pewnie bêdzie mia³ ze 4Ah), pr±du wiêkszego, ni¿ 15A lepiej z niego nie pobieraæ. £adowanie - je¶li nie masz ³adowarki modelarskiej, to ³aduj pr±dem nie wiêkszym, ni¿ 0.5C, czyli ok. 2A (lepiej 1-1.5A - on nie znosi szybszego) do momentu, kiedy zacznie siê robiæ ciep³awy. Napiêcie nominalne tego pakietu, to 7,2V, czyli ok. 8 z haczykiem tu¿ po na³adowaniu.

Moja stara kamera s-vhsc zasilana w oryginale z NiCd 5S2P chodzi bez problemu na samochodowych pakietach NiMh 6S, ale z A123 2S z modelarnia.pl jest o wiele l¿ejsza, co poddajê Ci pod rozwagê, je¶li masz zamiar napêdzaæ z tego aparat foto ;).

Albo u mnie, albo u ciebie coś nie tak z kodowaniem ;)

Dzięki za odpowiedź. Waga nie ma takiego znaczenia. Bardziej obawiam się za wysokiego napięcia (w aparacie gniazdo jest na 6,5V). Akumulator będzie prawdopodobnie w kieszeni pod kurtką, żeby nie tracił pojemności z wychłodzenia na mrozie. Zastosowanie astrofoto. Jeśli masz pomysł na inne, w miarę wygodne zasilanie, to bardzo chętnie posłucham.

Pozdrawiam, Paweł W.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required