Re: [RC] Co myślicie o tym:

Cześć!

Może ja na początek podzielę się swoim zdaniem: jest to zabaweczka w stylu miktoautko z tą różnicą, że jest 10x droższa ale cóż, sterowanie w układzie 3 współrzędnych wymaga ofiar ;) Zabawka jest sterowana radiem 2 kanałowym nieproporcjonalnym. Producent z pewnością zadbał o ograniczenie kosztów stąd (wydaje mi się) akumulatory i silniczki będa miernej jakości no ale to zabawka (jednak powtórzę: kosztowna). Na plus zaliczę materiał i konstrukcję bo chyba trudno bedzie to rozbić (aczkolwiek pewnie się da). No i problem nierozwiązany: co w zamian?? Może ktoś podpowie z doświadczonych Kolegów lub poprawi mnie. Ja bym jako ekwiwalent zastosował: depronowy trenerek elektryk (takie trenerki występują w przyrodzie na Allegro a i na grupie też ktoś robi niedrogo), radio 2 kanały (Ranger II itp). Koszty szacuję na porównywalne a zabawa na 100% większa. Może błądzę więc proszę o korektę.

Pozdrawiam serdecznie,

Tomasz (tomiiRC)

Reply to
tomii
Loading thread data ...

Witam.

Przyznaje 100% racji. Może cenowo trenerek wyjdzie drożej z aparaturą proporcjonalną , ale zabawa na pewno będzie większa. Jak piszą na stronie , to jest zabawka dla przedszkolaków -:)

Pozdrawiam Tomek.

Reply to
Maveric

Witam

Odradzam Ci kupno. Miałem okazje nim polatać (raczej chcieć). Lata bardzoooo... opornie. Musi być bezwietrzna pogoda, aby start się udał. Jedyna zaleta tej zabawki jest taka, że jest bardzo odporna na zniszczenie. Jednak szkoda wydanych pieniędzy. Zdecydowanie lepiej zrobisz jak jeszcze trochę dozbierasz kaski i kupisz coś lepszego (nawet używanego, w dobrym stanie). pozdrawiam PP

Reply to
Piotr Pawlikowski

Co do zabawy to pewnie masz racje. A co do porownywalnych kosztow to sprawa wyglada tak: silnik + przekladnia dajmy na to 60zl regel ok 100zl

2x serwa dajmy na to jamara 75zl /szt Akku: ok 60zl Ladowarka sieciwa dobowa ok 45zl no i radio - pelen zestaw z serwami itd. - 500 zl Po odliczeniu pokrywajacych sie elementow otrzymujemy kwote: 720 zl. Oczywicie koszty modelu sa rzedu 30 zl i nie wchodza do rozliczen. No i modelem mozemy polatac tylko 10min/dobe bo ladowarka jest dobowa. Chyba ze uzupelnimy kwote o wielokrotnosc kosztow pakietu napedowego.

Tak wiec drodzy koledzy i kolezanki, zeby sie zajac modelarstwem IMHO nie nalezy rozmieniac sie na drobne tylko od razu zajac sie tym na powaznie. A jak ktos chce sie tylko pobawic to skysurfer jak znalazl ;-P No chyba, ze komus znudzilo sie juz budowanie akrobatow i makiet i chce sobie polatac w ogrodku, to poradzi sobie i bez skysurfera.

Reply to
PJ

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.