Czy są drewniane modele żaglowców?

Witam. Czy są w sprzedaży drewniane modele żaglowców do składania? Wszędzie trafiam na plastiki, a wizja plastikowego żagla jakoś do mnie nie przemawia. ;) A jeśli są to gdzie je znaleźć? Interesuje mnie Warszawa, ew. internet.

Drumel

Reply to
Bogdan Kwietniak
Loading thread data ...

jest sprzedaż internetowa - zestawów drewnianych żaglowców

formatting link

Reply to
Jerzy

przepraszam adres aktualny :

formatting link

Reply to
Jerzy

Nie nazywalbym tego "skladaniem"! W przeciwienstwie do plastikowych zestawow z np. samolotami czy czolgami, drewniane zestawy szkutnicze nie zawieraja w sobie calych elementow 'do skladania', a raczej sa to wiazki listewek i deseczki z lipy, ewentualnie ze sklejki, z ktorych modelarz musi samemu 'wymodelowac' konkretny detal wg. zalaczonych planow i instrukcji. Z zasady jednak, elementy szkieletu, tj. wregi (grodzie) i stepka (kil) sa juz wstepnie ponacinane, sa tez zalaczone detale ornamentacji, czy to z drewna czy z metalu, ew. plastiku, bloczki, jufersy... Cala reszta jest w gestii modelarza, stad modele zbudowane z takich zestawow roznia sie jednak miedzy soba raczej zasadniczo, zaleznie od indywidualnego doswiadczenia modelarza i dazenia do maksymalnie jak najwiekszej precyzji. Stad, wielu modelarzy bardziej lub mniej modyfikuje te skadinad raczej prymitywne zestawy, zastepujac poszczegolne elementy w zestawie, zbudowanymi przez siebie o znacznie lepszej jakosci i bardziej wiernymi co do wygladu i skali. Naklad pracy jest tu znacznie wiekszy od przecietnego modelu plastikowego. Typowo - dla przecietnego drewnianego modelu szkutniczego, nalezy przeznaczyc od ok. 6 miesiecy do roku pracy w srednim natezeniu, tj. po godzinie, dwoch dziennie. A sa takie zestawy, gdzie buduje sie model i po kilka lat! Stad - ta galaz modelarstwa jest jednak chyba malo popularna na swiecie. NAjwazniejszym narzedziem jest tu bowiem ludzka cierpliwosc!

Jest to jednak dobra droga dla poczatkujacych adeptow modelarstwa szkutniczego. Po zdobyciu w ten sposob niezbednego doswiadczenia, mozna wowczas przejsc na wyzszy szczebel wtajemniczenia, do nastepnego etapu - budowy modeli wg. planow i z wlasnego materialu. Nie musze chyba dodawac, ze tak budowane modele roznia sie jednak raczej zasadniczo od tych z zestawow. :-)

Reply to
Tomasz Aleksinski

Użytkownik "Bogdan Kwietniak" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

trafiam na plastiki,

Na początek polecilbym drewniane modele Hellera (tego od plastików - są dostępne ale raczej na zamówienie w porządnych sklepach modelarskich - radziłbym zaprzyjaźnić się ze sprzedawcą :)

Płócienne żagle w drewnianych zestawach też raczej nie przemawiają. Najlepjej uszyć je samemu.

Reply to
Yaceq" USUN TO

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.