Czy są tutaj fachowcy od silników ?

Chłopaki zbliża się sezon i mam problem , godziny wylatane na symulatorze zaowocowały chęcią latania . Posiadam samolot typu Fun-Flyer i za bardzo nie wiem jaki silnik kupić ( 2 czy 4 suw ) , jakiej pojemności , aby samolot zrobił tzn zawis. Waga takiego samolotu to ok. 2,5 - 2,6 kg. POMOCY !!!

Reply to
Maciek
Loading thread data ...

No stary - to Ty nie masz problemu z wyborem silnika - zapewniam Cię! Jak latałeś tylko na symulatorze - to z całym szacunkiem dla Twoich talentów pilotażowych - jeszcze do zawisu na śmigle trochę Ci brakuje...

Bez urazy - jeżeli ten Fun-Fly to Twój pierwszy model to to nie jest dobry pomysł żeby na nim zaczynać latanie - toto lata w specyficzny sposób i wymaga dość zdecydowanego kontrolowania w czasie lotu.

Odłóż tego Fun-Flaya na półkę, spraw sobie jakiegoś większego trenera na silnik 6.5-10ccm jeżeli faktycznie chcesz się bawić w modele spalinowe, polataj, poćwicz a jak opanujesz trenera, to bedziesz już miał właściwy silnik do swojego Fun-Flaya. Założysz tylko inne śmigło i będzie OK.

Reply to
Piotr Konopka

Witam.

Nie zgadzam sie z przedmowca. Skoro jest juz model to trzeba go jakos wykorzystac. Jesli chodzi o silnik to polecam dwusuw 7,5-10 ccm. Wystarczy taki model odpowiednio wywazyc (przesunac srodek ciezkosci nieco do przodu) i dac male wychylenia sterow (ok. 10 stopni) a wtedy lata sie bardzo spokojnie. Zeby bylo latwiej na poczatek mozna darowac sobie ster kierunku. Lotki i ster wysokosci obowiazkowo, mozna rowniez w pierwszych lotach ograniczyc otwarcie przepustnicy zeby silnik nie rozwijal pelnej mocy. Sam tak zaczynalem i nie potrzebowalem zadnego trenera - najpierw ostro katowalem symulator a potem odrazu przesiadlem sie na funflyera wlasnej konstrukcji z ustawieniami jak powyzej. Pozatym koszty - teraz brakuje ci tylko silnika a tak musialbyś kupic (zrobic) trenera i silnik do niego. To oczywiscie tylko moja opinia.

Pozdrawiam.

Kuba.

Reply to
kuba

Użytkownik "kuba" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomoœci news:d1bn5h$5d2$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Rozumiem że należy model rozwalic przy pierwszej okazji. Kolega Piotr miał 100% racji -> trenerek i najlepiej latanie na kabelku. (rozwišzuje to problem napraw po kazdej próbie lšdowania jeżeli uczeń jest wyjatkowo zdolny i nie rozwali sie wczesniej).

Reply to
piotrus

Użytkownik "Maciek" snipped-for-privacy@tenbit.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl... Chłopaki zbliża się sezon i mam problem , godziny wylatane na symulatorze zaowocowały chęcią latania . Posiadam samolot typu Fun-Flyer i za bardzo nie wiem jaki silnik kupić ( 2 czy 4 suw ) , jakiej pojemności , aby samolot zrobił tzn zawis. Waga takiego samolotu to ok. 2,5 - 2,6 kg. POMOCY !!!

Powiem jedno: na koniec zeszłego sezonu na polu na Wilanowie pojawił się początkujący modelarz z bardzo pięknym modelem typu Fun-Flyer. Po rozmowie z nim okazało się że jest to jego pierwszy model a dotychczas latał tylko na symulatorze, dodam jeszcze że sprzedawca tego modelu jak się dowiedział że to jest pierwszy model też mu odradzał ale pieniądz robi pieniądz - gość kupił model. Jaki był koniec tej opowieści ok 5-6s lotu i dużo części do zbierania :( i niestety nie było mi dane więcej spotkać tego początkującego modelarza.

ps. dodam jeszcze że modelik 2,5 kilogramowy może zrobić komuś dość konkretną krzywdę oraz dodam jeszcze od siebie kup lepiej jakikolwiek inny modelik łatwiejszy w pilotarzu.

pozdrawiam Valdi

Reply to
V

Chylę czoła przed Twoimi zdolnościami, tyle że większość z nas potrzebowała jednak trochę więcej czasu, żeby dorosnąć do 2.5kg FunFlaya na 8ccm. Przekazuję tutaj swój własny subiektywny (acz poparty stosem balsowych szczątków) punkt widzenia na tą sprawę.

Używanego trenera można kupić za 200zł. Jak będzie miał 1.60 rozpiętości to można do niego spokojnie włożyć silnik 8ccm, który później zastosujemy do naszego FunFlaya. To samo z resztą wyposażenia. W końcowym podsumowaniu jak policzymy koszt kilkukrotnej odbudowy tego FunFlaya po nieuniknionych katastrofach to powinno i tak wyjść taniej...

PS Kuba - FunFlay bez steru kierunku? (!!!)

Reply to
Piotr Konopka

Użytkownik "Piotr Konopka" snipped-for-privacy@wlkp.top.pl> napisał w wiadomości news:d1c8vh$u64$ snipped-for-privacy@as2-189.poznan.dialup.inetia.pl...

A kto sprzedaje używane trenerki. Pytam bo chce w tym roku syna (10 lat) nauczyc latac.

Reply to
piotrus

Odpowiem krótko:

  1. 1 sezon na szkolnym szybowcu,
  2. godziny na symulatorze (z jednym joystikiem)
  3. 1-szy funfly przezyl 3 loty i nadaje sie do remontu kapitalnego (przymierzam sie wlasnie) nastepne godziny na symulatorze z ddwoma joystikami tym razem
  4. potem poszedl w ruch trenerek - dwa tygodnie po kilka godzin latania, bez problemow z wyglupami wlacznie - rozbity przez glupote - szkoda gadac
  5. Teraz znowy funfly i zobaczymy....

Mach

Reply to
Mach

Witam, na allegro jest co jakis czas cos do kupienia. Pozdrawiam. Marek

Reply to
mores3

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.