są?

Mam furtkę zamykaną na klamkę i zamek na klucz, najlepiej byłoby gdyby rano zamek otworzyć a wieczorem zamknąć tylko zazwyczaj jest tak, że jak ktoś przyjdzie to dopiero wtedy leci się do domu po klucz i spowrotem do furtki, z tego tez powodu całkowicie nie odpowiada mi koncepcja rygla jaki stosowany jest przy domofonach. Marzył by mi się taki rygiel który można by rano ręcznie przyciskiem w domu bądź przy pomocy zegara wysunąć a wieczorem zamknąć. Tymczasem nigdzie nie znajduje takiego wydawało by się prostego urządzenia, oprócz tradycyjnych rygli elektromagnetycznych znalazłem tylko kosztujące od 500zł w górę wysuwane bolce, które niestety cofają się tylko na czas podawania napięcia. Czy takich jak bym chciał rzeczywiście nie ma?

Reply to
Padre
Loading thread data ...

Użytkownik "Padre"

Są takie. Ale trzeba to ręcznie przestawić w ryglu.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 2011-08-09 00:05, Padre pisze:

Możesz sam zrobić, tylko potrzeba trochę miejsca do zabudowy (w drzwiach lub w futrynie) - zamek zwykły, a rygiel sterowany siłownikiem od samochodowego zamka centralnego. Wręcz nawet razem ze sterownikiem, może być na pilota, za kilkadziesiąt zł masz problem sterowania rozwiązany, pozostaje problem jak to ładnie i trwale zabudować.

Reply to
BartekK

No właśnie takie miałem w bloku w SE - przez cały dzień otwarty a wieczorem zaryglowyny i należało drzwi otwierać kluczem. Wniosek: są, tylko trza poszukać.

Reply to
Grzegorz Krukowski

W dniu 2011-08-09 07:36, Grzegorz Krukowski pisze:

Może napięcie miał cały czas podawane?

Reply to
Padre

zamek zwykły, a rygiel sterowany siłownikiem od

Dziękuję za sugestię, nawet nie podejrzewałem, że te siłowniki takie grosze kosztują :)

Reply to
Padre

Użytkownik "Grzegorz Krukowski"

Są takie w blokach/apartamentowcach gdzie jest całodobowa ochrona. Wieczorem ochrona przestawia dźwigienkę w ryglu.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 2011-08-09 00:05, Padre pisze:

A nie spełniłoby Twoich potrzeb użycie jednak rygla domofonowego, ale podłączenie instalacji w taki sposób, że przy furce miałbyś przycisk monostabilny otwierający furtkę, połączony szeregowo z bistabilnym włącznikiem w domu?

Wtedy w zależności od pozycji włącznika dostępnego w domu działa lub nie działa przycisk przy bramie którym każdy sobie może otworzyć drzwi.

Czyli rano przycisk uaktywniasz, a wieczorem wyłączasz.

Łącząc szeregowo lub równolegle przyciski można zrobić dowolną konfigurację - np. przycisk od wewnątrz działający zawsze, przycisk od zewnątrz działający tylko po włączeniu włącznika, przycisk w domu działający zawsze (do wpuszczania gości) itp. itd.

Reply to
Tomasz Pyra

Niezły pomysł choć u mnie trudny do zrealizowania bo ze względu na konstrukcje słupka do furtki (rura zespawana z kątownikiem) nie mam prostej możliwości wykonania otworu do takiego rygla do mechanizmu klamki a nie mogę wypalić otworu bo w rurze są kable. Taki rygiel jakiego szukam zamontował bym w dodatkowej obudowie na zewnątrz słupka a do furtki dospawał bym płaskownik z otworem na rygiel. Wygląda że zdecyduję się na siłownik samochodowy od centralnego zamka,

2cm ruchu i 8kg siły daje spore możliwości i to wszystko za 10zł:)
Reply to
Padre

poszukaj na stronach producentów rygli - są takie bistabilne ogólnie są mało popularne więc nie leżą na półce u sprzedawców później trzeba tylko zamówić

jeffrey

Reply to
Jeffrey

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.