Dwa pytania

Witajcie. Jak w temacie:

  1. Na stronie
    formatting link
    kalendarz na styczeń przedstawia messera w barwach Izraela. Kiedyś czytałem artykuł, wprawdzie bardzo krótki, na temat lotnictwa wojskowego tego państwa. Jednak postanowiłem poszerzyć horyzonty. Czy ktoś może mi coś polecić na ten temat? Najlepsza by była jakowaś książka, ale adres stronki, najlepiej po polsku, też by nie była zła. Szperając po google, chyba źle zadałem pytanie, bo nie moglem nic sensownego znaleźć:(
  2. Czytając ksiązkę na temat użycia lotnictwa w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921, zastanowił mnie problem asów lotniczych z okresu od początku I wojny światowej do do września 1939. Wiadomo, że najbardziej znanym jest Red Baron, ale czy wśród asów z tego okresu nie było Polaków? Stefan Stec znany jest każdemu pasjonatowi polskiego lotnictwa, ale wynika to nie z jego "asości", ale oznaczeń przejętych dla polskich samolotów. Czy w w/w okresie wśród asów lotniczych (myśliwskich?) znajdują się również Polacy?
Reply to
NaLesnik
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.