FMS a rzeczywistość.

Witam.

Jak sie ma realność czegoś takiego jak "Flying Model Simulator" do rzeczywistości? Nie chodzi mi tu o brak wiatru na twarzy, psa co gryzie nogawkę i innych rzeczy spotykanych w realu, ale o odnośnik symulator->model. Czy ćwicząc na FMS-ie są potem w realu mniejsze kłopoty z utrzymaniem modelu w powietrzu? Pewne odruchy można w FMS sobie wyrobić, ale jak to potem jest tak na poważnie (oprócz adrenaliny)? Pytam, bo sporo ćwiczę na monitorze przed ew. wyjściem na dwór. Nota bene nie posiadam jeszcze modelu, ale noszę się z zamiarem zakupu śmigłowca. I dlatego to pytanie.

Reply to
AlaN
Loading thread data ...

FMS pomaga bardzo, aczkolwiek są i wady. Mnie najbardziej przeszkadzają:

  1. Zafałszowana perspektywa - kłopoty z oceną odległości od modelu
  2. Patrząc na monitor oglądamy "lotnisko" niejako przez ramkę, przez okno, znajdując się pół metra przed nim, co powoduje niemożność wykonania prostej czynności jaką jest zerknięcie w bok celem zorientowania się np.we wzajemnym położeniu modelu i pasa
Reply to
Piotr Konopka

Pod katem szybowcow:

  1. Wiatr jest ciagle staly - wieje w tym samym kierunku i z idealnie stala sila. W zreczewistosci wiatr jest zmienny (bardziej lub mniej) pzrez co lecac sobei w jednym kierunku modelem moz eczasem zachwiac, model moze skrecic itp.

Ale generalnei najwazniejsze, ze da sie na nim poswiczyc sterowanie modelem i pewne odruchy, ktore sprawdzaja sie w zreczewistosci.

Reply to
sector

z kierunkiem to byc moze prawda, ale w "wind options" pod "gust velocity" ustawiamy wlasnie sile podmuchow, wiec sila wiatru nie musi byc stala.

Reply to
Ukiel

Faktycznie! W nowszej wersji jest. Ladny bajer. Coraz bardziej mi sie to podoba. Najlepsze jest to, ze w niedziele nauczylem sie w koncu poprawnie krazyc w kominie i wyczuwac termike (nie w symulatorze ;o). Testujac to teraz w FMS latajac szybowcem robie to samo ;o)

Reply to
sector

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.