Gwintownik do świecy

Elloł :)

formatting link
takim gwintownikiem nagwintuję gniazdo świecy żarowej?

PMK

Reply to
PeKlesyk
Loading thread data ...

co to jest to 32 ?

ilość zwojów na cal ?

PMK

Reply to
PeKlesyk

jak działały te silniki po przeróbce ?

PMK

Reply to
PeKlesyk

acha...

ja najpierw zamierzam się na starego samozapłonowca (striż) 1,5 ccm a jako drugi ruch mam zamiar przerobić jene 2 ccm na żarową - mam do niej płaszcz wodny i szkoda mi z niej rezygnować - tanich silników z chłodzeniem wodnym nie widziałem

czy Ty kupowałeś gwintowniki VIS w Visie na Kasprzaka czy wysyłkowo ?

a może po prostu w narzedziowym ?

PMK

Reply to
PeKlesyk

ja swoj kupiłem z dobre 8 lat temu ;)... na kasprzaka. pojechałem - ale wczesniej mi to tydzien zprowadzali ;)

co do samozaplona - bedziesz musiał albo wpuscic glowice ze swiecą do srodka. albo ztoczyc tuleje - bo masz tam dodatkowo przeciwtłok. a jak go wyjmiesz i zamiast sruby kontrującej przegwintujesz na swiece - to ci nie zapali ten silnik. bo stpoen sprzezania bedzie nie odpowiedni a dobrze stopień spręzania wyliczyc - bedziesz mial troche zabawy ;) ale na testy - moze byc. najlepiej to wez glowice od zarowego silnika - i wytulejuj poprostu. kiedys sie bawiłem w swiece ołnierzowe - takie ze na nią nakładałes taki kołnierz na 8 srub i dokrecałes nim swiece do silnika. swojego Helli (to OS 32sx-h Ring) dorobiłem mu głowice z płaszczem własnie - bo org od helli wolałem zostawic. dorobiłem tez mocowanie "szarpanki" bo poprzednia sie zatarła i cały silnik diabli wzieli w zasadzie., korbowód pekł - szarpanka sie zatarła. teraz - działa mi cacy wsio i szarpanka jest zakładana tylko w momencie rozruchu - potem trzymam ją przy sobie. to koszt ok 60$ za cały ten "rozrusznik" wiec wolałem drugiego juz nie popsuc, bo z USA to zalatwic to klopot jak diabli ;)

Reply to
Marcin Juraszek

przejadę się do nich zatem

gdy wyjmę przeciwtłok to zobacze jak jest - jak bedzie gruby to będę ciął cylinder, jak bedzie cienki, to będę go szlifował .

podejrzewam :)

widziałem gdzieś gifa na którym było napisane żeby zostawić 103% skoku -

100% na suw i 3% na komorę spalania - spróbuję tak zrobić

ja mam same stare samozapłony, nie mam skąd wziąć takiej głowicy

raczej poprzerabiam na typowe świece 1/4 cala - są dostępne w wielu ciepłotach i relatywnie tanie (15-25 zł)

PMK

Reply to
PeKlesyk

jak utniesz - rozharujesz go . musisz ciac w nieskiej temperaturze - w zasadzie zeszlifowac - zachowując równloeglosc pomiedzy dołem a góra. musisz bardzo uzwazac by nie przegrzac cylindra - a jest on cholernie twardy - taki ma byc zreszta. dlatego lepiej by było dotoczyc z duralu głowice z wkładką i regulowac jej wysokosc podkładkami.

Reply to
Marcin Juraszek

pomyślałem o pile taśmowej - akurat mam dostęp

nierdzewkę tnie jak masło nie nagrzewając jej nawet do 50 stopni - jak sądzę żeliwo też pójdzie - najwyżej posuw się ustawi na minimum

PMK

Reply to
PeKlesyk

no to do dziela ;)

Reply to
Marcin Juraszek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.