Dobór świecy żarowej na zimę.

Witam Od niedawna posiadam samochód z silnikiem spalinowym. Niestety nie wiem dlaczego nie mogę (nie potrafię) uruchomić go na dworze. Teraz jest odwilż ale gdy robiłem swoje próby to był mrozek tak -3 albo -5 stopni. Silnik ma 'rotostart' kręcę nim naprawdę długo i nic. Natomiast jeśli robię te same czynności w domu (z uwagi na smród spalin muszę zamknąć się w łazience) silnik uruchamia się bez problemu w 3 góra 5 sekundzie kręcenia. Dlatego pomyślałem że może na zimę potrzebuję jakiejś innej świecy żarowej. Tylko czy na zimę to kupuję się świecę 'zimną' (od mrozu) czy też 'gorącą' aby bardziej rozgrzać silnik. To co jakieś sugestie? A może robię coś źle i to nie wina ciepłoty świecy. Do tej pory i w domu i na dworze:

1 przytykam tłumik i troszkę kręcę aż zobaczę paliwo w rurce do gaźnika 2 klips, grzałka, czy jak to się nazywa, od góry na świece żarową 3 znowu kręcę aż do rozruchu. 4 zdejmuje tą grzałkę (raz się zdarzyło że po tym silnik zgasł i musiałem powtórzyć) Jak już napisałem w domu silnik staruje a na dworze nie. No to jak, kończąc klasykiem, świeca to czy nie świeca oto jest pytanie?

Pozdrawiam MArek

Pozdrawiam MArek

Reply to
ToTylkoJa
Loading thread data ...

odwilĹź

kręcenia.

Ĺźarowej.

też 'gorącą'

świecy.

gaĹşnika

musiałem

kończąc

Kup inną swiece i po problemie

Reply to
jager49

snipped-for-privacy@tlen.pl wrote: [ciach]

To chcę zrobić. Pytanie było jaką kupić

MArek

Reply to
ToTylkoJa

Na autkach sie nie znam ale kup cieplejsza . M

Reply to
Marek S

formatting link
na zime zmieniasz na cieplejszą - łatwiej będzie zapalac bogatą mieszankę

na lato zmieniasz na zimniejszą - gdy będzie gorąco nie będzie powodowała wcześniejszego zapłonu i dzwonienia silnika

np. na lato A5, np. na zimę #8

w zależności od pojemności to mogą być inne świece - małe silniki (.12-.15) zwykle potrzebują cieplejszych swiec, większe (.21-.28) zadowalają się chłodniejszą

PMK

Reply to
PeKlesyk

PeKlesyk wrote: [ciach]

Dziękuję za podpowiedz, to był 'strzał w dziesiątkę'. W angielskim opisie 'jak właściwie dobrać świecę' było wprost napisane w punkcie 4 (przynajmniej ja to tak sobie przetłumaczyłem) czym cieplejszy dzień tym zimniejsza świeca. Rozumiem że działa to też i w drugą stronę. Jeszcze raz dziękuję może ten opis przyda się nie tylko mnie.

MArek

Reply to
ToTylkoJa

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.