Hitec Flash 5x

Witam Kupiłem aparaturę Hitec Flash 5x. Aparatura jest nowa prosto ze sklepu. Ładowałem ją oryginalną ładowarką 12 godzin i ku mojemu zdziwieniu po ok. 2,5 godzin pracy włączył się alarm dźwiękowy informujący o słabych bateriach. Czy nie za wcześnie, czy baterie były niedoładowane, czy jest to prawidłowo? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek
Loading thread data ...

Wszystko jest ok. Oryginalny pakiet ma niestety tylko 600 mAh co daje najwyżej

3 godziny pracy. Wszyscy wymieniają pakiety na większą pojemność. Możesz dać aku np. 2000 mAh i masz wtedy latania pod dostatkiem.

Pozdrawiam Marek

Reply to
Marek Jankowski
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Cześć Dzięki za odpowiedź. Mój pakiet ma 600mAh. Ja jestem zielony, no prawie zielony w elektronice i proszę o wyjaśnienie co to jest ten współczynnik 1,5. Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek

Przy prądach mniejszych od C/10 aku może być stale pod prądem bez żadnej szkody dla niego. Mając aku 2500 raczej nie masz szansy go rozładowac w ciągu jednego dnia lotnego. Wystarczy zatem doładowanie nocne i znowu można latać. Oczywiście w pełni rozładowane aku 2500 będzie będzie potrzebowało do pełnego naładowania 4x więcej czasu z oryginalnej łądowarki.

Pozdrawiam Marek

Reply to
Marek Jankowski

A ja nie, wystarczy co kilka cykli rozładować. A przy okazji - widziałeś gdzieś aku NiCd w rozmiarze AA o pojemności 2500?

Straty procentowo będą takie same więc czas będzie prostą wiekokrotnością. To wszystko są i tak wielkości przybliżone ale jak sobie życzysz to nich będzie ten czas wydłużony x4,10394736287 :-)

Pozdrawiam

Marek

Reply to
Marek Jankowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.