Jaki klej?

Czy do klejenia depronowcow mozna stosowac ogolnie dostepny klej polimerowy przeznaczony do styropianu? Jakie kleje stosujecie? Pytanie moze troszke banalne ale dopiero zaczynam zabawe w modele z tego materialu i chce skorzystac z doswiadczen grupowiczow. Pozdr. Romek

Reply to
yamamoto
Loading thread data ...

Wiadomość od "yamamoto" snipped-for-privacy@xl.wp.pl>

Używam właśnie takiego kleju polimerowego z firmy Dorex, dostępnego w sklepach z farbami i tapetami. Śmiem twierdzić, że jest wygodniejszy w użyciu niż UHU Por, gdyż zasycha na kamień i oprócz zastosowania jako typowy klej kontaktowy może być stosowany do wypełniania ewentualnych spoin. Pięknie klei depron z balsą, papierem, szkłem... Jest tani jak barszcz. Jego zapach nie jest dokuczliwy. Jest wodoodporny. Jest bardzo mocny, wzmacnia konstrukcję - prędzej pęknie depron niż łączenie. Z oryginalnej plastikowej butelki przelewam jego część do strzykawki, zakładam grubą igłę i mam wygodny dozownik. Aby klej w igle nie zasechł wypełniam nim osłonę igły. Polimerem i Poxipolem (tam, gdzie zalezy mi na czasie) sklejam depronowce, w tym pływającego Zefirka.

Reply to
PiotrP

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.