Jaki klej

Jaki klej używacie do steropianu i depronu? Jestem początkujacy i do klejenia mam sporo. Używam UHU POR i wydaje mi się że po 24 godz. jest jeszcze elastyczny.

Pozdrawiam

Reply to
Andrzej
Loading thread data ...

Bo on zostaje trochę elastyczny - musi taki być, bo styropian nie jest twardy :) Poza tym jak dasz mu po posmarowaniu (bardzo cienką warstwą) wyschnąć tak, żeby powierzchnia sprawiała wrażenie suchej (ok 5min.) to po złączeniu tak przygotowanych elementów chwyta natychmiast i nie da się już tego rozerwać.

Reply to
Piotr Konopka

Użytkownik Andrzej napisał:

Polimerowy

Reply to
Emil

On taki jest. Czy go prawidłowo uzywasz? Smarujesz czystą powierzchnię, cieniutko, zostawiasz na 10-15 minut, przyciskasz - i trzyma. Jak butapren. Spoina jest zawsze elastyczna i nieco lepka. Ten klej nadaje się głównie do klejenia dłuższych spoin np. kadłuba, płata, gdzie nie dużych sił punktowych. Nie nadaje się do "wypełniania". Pracuje się nim szybko i wygodnie.

Jeśli potrzeba spoiny twardej i mocnej, to albo zywica, np. Distal 10 min, (po 30 minutach już trzyma), albo polimerowy np. "uniwersalny" Dragona, też b. mocny ale schnie >= 24h. W moich deproniakach 80% spoin robię Por-em, 20% (np. łoże silnika, wklejanie bowdenów, statecznika pionowego u nasady) Distalem.

Reply to
Jakub Witkowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.