Klej do aluminium

Czołem.

Czy istnieje na rynku jakiś w miarę łatwo dostępny i możliwy do użycia w domowym warsztacie ( czyli UV itp. odpada ) klej do aluminium ? Chodzi o połączenie wał - tuleja; kleje które mam pod ręką przeznaczone się do stali, przy detalach aluminiowych spoina ma ledwie kilkadziesiąt % wytrzymałości jak przy stali.

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

Agent 0700 pisze:

To jest .....nie to o co mi chodzi. Potrzebuję klej.

Reply to
PeJot

Ciba XB5315 o ile zmiesci sie do piekarnika.

Ciekawe czy mozna to kupic albo probke dostac ..

J.

Reply to
J.F.

No problem. Mój "piekarnik" jest ... trochę większy niż domowy.

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne :) Ostatecznie zastosuję Loctite i możliwie największą powierzchnię spoiny.

Reply to
PeJot

Skurczowo nie idzie osadzić? Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Konrad Anikiel pisze:

Pewnie by się dało, tyle że klejenie ma tę fajną cechę że najczęściej jest łatwo demontowalne bez zniszczenia detali. Chodzi o część rowerową, konkretnie mostek do kierownicy o zerowym wysunięciu, przeznaczoną dla dziecka, które za kilka lat raczej z tego wyrośnie. Puki co w SRach tego nie widziałem, ale mam pomysł jak to zrobić z 2 fabrycznych detali, które trzeba skleić. Jak dziecko wyrośnie po zdemontowaniu jeden z detali będzie do wykorzystania.

ZTCC wytrzymałość spoiny dla klejów Loctite, normalnie przeznaczonych do stali, przy aluminium wynosi ok. 50 %. W moim przypadku mógłbym zmaksymalizować powierzchnię spoiny, a dodatkowo powierzchnie podtrawić, żeby były bardziej chropowate.

Reply to
PeJot
Reply to
Krzysztof Tabaczynski

Jak wszystkie kleje - wytrzymalosc zalezy od powierzchni spoiny, a grubosc powinna byc niewielka.

Czyli pewnie cos co przy antenie nie bedzie zapewnione.

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.