JES 180 zwiera przy OFF!!!

Czesc...

Jestem troche zly. W regulatorze JES 180 jest klasyczny wylacznik typu "pstryk" ;-) Po locie wylaczylem model wlasnie tym 'pstryczkiem' a ze bylo zimno wiec nie otwieralem modelu zeby rozpiac goldy miedzy akku i regulatorem. A nawet jezeli to i tak zrobilbym to tylko dla bezpieczenstwa.

Po powrocie do domu o sprawie zapomnialem i po paru dniach tuz przed ladowaniem pakietu stwierdzilem ze jego napiecie tuz po odpieciu od regulatora wynosi... 0.6V (!!!) o powolutku zaczyna rosnac... O co tu chodzi? Pakiet jakos to zniosl i sie naladowal (chociaz zaczekalem az jego napiecie samoistnie wzrosnie do ok 4V)

Czy to wada tego egzemplarza, czy ja nie rozumiem dzialania 'pstryczka'?

Pozdrawiam, Marcin

Reply to
Marcin Klimowicz
Loading thread data ...

Nie jestem elektronikiem, ale tak na "chłopski rozum" to gdyby "pstryczek" miał odcinać pakiet to przewody dochodzące do "pstryczka" musiałby mieć taki przekrój jak te dochodzące do pakietu. CO tak na prawdę robi pstryczek to może niech się wypowiedzą Koledzy nieco lepiej siedzący w elektronice modelarskiej.

Pozdrawiam Paweł

Reply to
Timochenko

Marcin Klimowicz wrote: .......

Ten typ tak ma i jak mi sie zdaje nie tylko ten.

Reply to
Krzysztof J. Choroszko

Witam !

Dokladnie to sie dzieje w tym reglerze ja mialem to samo ...

Pozdrawiam Andrzej D.

formatting link

Uzytkownik "Krzysztof J. Choroszko" snipped-for-privacy@post.pl napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@post.pl...

Reply to
Ajek6
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Teraz juz wiem skad mamy efkt cieplarniany :-)

Srdcznie pozdrawiam Robercie

Alex

Reply to
rcflight

OK, jeszcze maly suplement do tego watku.

Czy skoro ten regler zwiera rozladowujac pakiet przy przespustnicy na zero, oznacza to, ze w przypadku uzywania go np. w motoszybowcu 2.5m, gdy BEC odetnie naped a my wlasnie rzutem na tasme znalezlismy sie w super termie - to trzeba sie ewakuowac do Matki Ziemi, zeby za chwile i tak do niej nie powrocic, ale juz bez mozliwosci wyboru miejsca przyziemienia, wlasnie z powodu tego, ze te pozostale 5V wyczerpie "wylaczona-choc nie wylaczona" elektronika regulatora?

Pozdrawiam, Marcin

bezpieczenstwa.

Reply to
Marcin Klimowicz
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Próbowałem kiedyś to sprawdzić i... znudziło mi się. Było to chyba z pakietem 750mAh.

Reply to
PiotrP
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Sprawdzałem po wylądowaniu, po odcięciu silnika. Jejku, nie wiem ile to mogło trwać, zwłaszcza, że to było w terenie (wiesz - komary, krowy ryczące, dziołcha na skraju pola ;)) Kilka lub kilkanascie minut mineło, jak sadzę. Spaliłem dzisiaj reglerek, własnie Jeti180 :( Jak naprawię, to dokonam prób. Jeśli naprawię :( PS "Machałem" serwami Hs55.

Reply to
PiotrP
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

W pośpiechu podłączyłem akumulator w miejsce silnika (takiej głupoty nietłumaczy nic). Spaliły się dwa tranzystorki. Niby działa, ale przerywa pracę silnika po nagrzaniu, nie działa hamulec i "śpiewa" ciszej niż zwykle. Mam nadzieję, że nic poza tymi dwoma elementami nie padło. Pozdrówka

Reply to
piotrp72
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Witam, Wczoraj próbowałem wreszcie odpalić (PJS) MGM 1812-3s PL + PJS 550 za cholerę nie udało mi się go zaprogramować?!. Instrukcja po Czesku a po samych obrazkach nic mi nie wychodzi. Wyłącznik dokładnie tak samo działa jak JES 180.

Pozdrawiam, Darek

Reply to
DAREKRC

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.