malowanie w?ókna szklanego

Potrzebuję pomalować model wykonany z włókna szklanego, na pewno
będzie potrzebny szpachel w spray'u, ale jaką farbę zastosować, jeśli
ma to być model spalinowy? I jeśli na farbę mają być naklejone
naklejki, to czy muszę zastosować jeszcze jakiś lakier bezbarwny?
Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
Reply to
pawelaaaa
Loading thread data ...
Witam Użytkownik snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@19g2000hsx.googlegroups.com... Potrzebuję pomalować model wykonany z włókna szklanego, na pewno będzie potrzebny szpachel w spray'u, ale jaką farbę zastosować, jeśli ma to być model spalinowy? I jeśli na farbę mają być naklejone naklejki, to czy muszę zastosować jeszcze jakiś lakier bezbarwny?
Ja stosuję dwuskładnikowe, chemoutwardzalne lakiery samochodowe. Po utwardzeniu sa odporne na paliwo żarowe. Naklejki wykonuję z folii samoprzylepnej wycinane na ploterze i wtedy nigdy nie daję żadnego lakieru bezbarwnego na wierzch. Naklejki przy naklejaniu podgrzewam suszarką do włosów i przed pierwszym lotem, czytaj - pierwszym upapraniem paliwem, zostaiwam model na ok 2 dni, aby klej pod folią dobrze związał. Naklejki wielokolorowe drukuję techniką solwentową na białej folii samoprzylepnej i na to naklejam dla zabezpieczenia druku, folię bezbarwną, oczywiście też samoprzylepną.
Reply to
invalid unparseable

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.