Mocowanie płata w Uniwersal'u E.

Witam,
Może ktoś z grupowiczów posiada Uniwersal'a i ma już jakieś wyrobione zdanie
o sposobie mocowania płata na kołek ustalający?
Mi to się zupełnie nie widzi ale tak przewiduje producent więc może ma
rację.
Dzięki za odpowiedź.
Reply to
Tomek
Loading thread data ...
W modelach Arthobby (robiłem dwa, w tym Uniwersala) stosowałem mocowanie na 4 gumy modelarskie. Takie rozwiązanie wydaje się mniej destruktywne (głównie dla kadłuba) w razie drobnej wpadki przy lądowaniu. Jeśli nie jesteś początkujący i latasz bardzo dobrze, to nie ma to większego znaczenia. Wówczas rozwiązanie z kołkiem w natarciu i śrubą nylonową wydaje się bardziej eleganckie, choć moim zdaniem bardziej kłopotliwe przy demontażu. Pozdrawiam, Robert
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Użytkownik "Robert 'Heyoan' Gadomski" ...
Różnica w demontażu jest niewielka, a jednak stabilność mocowania dużo większa. No, ale to gdybanie, bo z kolei w moich "Jasieniakach" zawsze było "śrubowanie", a nie "gumowanie". W modelach rzucanych za skrzydło stosuję śruby stalowe a nie nylonki. No ale do takiego startu to już guma mocująca byłaby zupełnie kiepskim pomysłem.
Pozdrawiam,
Kaper
formatting link

Reply to
Kaper
Jeśli przy gumach, między skrzydłem i kadłubem znajdzie się materiał antypoślizgowy, to stabilność mocowania będzie całkowicie wystarczająca.
Tu masz całkowitą rację :)
Pozdrawiam, Robert
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Użytkownik "Robert 'Heyoan' Gadomski" ...
No dobra, to jeszcze tylko dorzucę, że jeśli się nie mylę, to ten Tomek już trochę latał RC. Zatem szybkość mocowania może być argumentem, a bezpieczeństwo "bardzo_dalekich_od_idealnych" lądowań już jest mniej krytyczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Kaper Mój były Universal E:
formatting link

Reply to
Kaper

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.