Mocowanie skrzydel na gumy czy śruby??

Witam

Robię sobie modelik motoszybowca RC, o rozpiętości 2400mm (z lotkami), z dzielobnymi skrzydłami w połowie (mocowane na bagnety). Mam zamiar miedzy płaty wstawić sklejkowy pylon z silnikiem (tak jak tu:

formatting link
). W moelu na zdjęciu skrzydło jest mocowane na gumy, ja chciałem w swoim nowym modlu zamocowa skrzydło na cztery śruby, jednak nie jestem przekonany co do włąsciwości tego rozwiazania.

Nigdzie nie spotkałem sie z planami modelu, w którym skrzydła by były dzielone w połowie i były mocowane śrubami. Czemu nie stosuje sie takich rozwiązań, ze wzgldu na skomplikowanie (tym się bym nie przejmował) czy ze wzgledu na niedoskonałośc takiej metody?

Co sadzicie o tym sposobie mocowania??? Może ktos ma jakieś doświadczenia z dzielonymi skrzydłami i mocowaniem na śruby?

Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek
Loading thread data ...

Użytkownik "Jacek @antyspam.interia.pl>" napisał w:

Stosuje sie - patrz np. First Blejzyka

Reply to
kojot

Możesz więcej napisać o konstrukcji tego modelu. W necie mało danych na jego temat znalzałem....

Tak si zastanaiam: czy przy modelach o rozpiętościach ~2500mm z lotkami mocowanie gumami w ogóle nalezy brac pod uwagę?

Pozdrawiam Jacek

Reply to
Jacek

Jacek <jowczarczak napisał(a): ........

.........

Rozpietosc dwa metry, prostokatny bagnet stalowy w kieszeni mosieznej, laczacy dwie polowki plata (styro + fornir). Skrzydlo jest mocowane do kadluba 4 srubami plastikowymi 4mm AFAIR. Kadlub laminatowy.

...........

IMO jak sie lata takimi modelami, to juz na tyle sie umie ladowc, ze taki bezpiecznik nie mam sensu. Ale to opinia, a nie wiedza...

Reply to
Krzysiek " kojot" Choroszko

Witam, Osobiscie zastosowal bym sruby plastikowe. Przy twardym ladowaniu lub zahaczeniu u czymc plata sruby sie porostu scinaja a przy gumie to roznie bywa - moga sie uszkodzic wlasnie przez gumy ktore po przesunieciu moga za mocno sciskac.

Jakub

Reply to
Jakub_RC

Krzysiek " kojot" Choroszko napisał(a): (...)

Witam

Z moich skromnych doświadczeń: Latałem 2.1 m szybowcem z lotkami ale bez hamulców. Wydaje mi się że potrafię lądować ale kilka razy musiałem przyziemiać na dość dużej prędkości bo kończyło się lotnisko (150m) Taki szybowiec potrafi załapać niewielką termikę przy podchodzeniu do lądowania a pętli nie da się już wykonać. Przy takim lądowaniu dwa razy zcieły mi się plastikowe sruby. Innych szkód nie zaobserwowałem.

Pozdrawiam

Reply to
Piotr Piechota

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.