Skrzydło na śruby czy na gumy ??

Cześć! w brew pozorom nie chodzi mi i mocowanie skrzydła w mniejszych modelech, a o mocowanie skrzydeł w fun fly'u 2.2m. Ostatnio coraz częściej spotykam się z mocowaniem skrzydła ( nasuwanego na rurę ) przez przykręcenie od środka kadłuba za pomocą śruby. Dwa, trzy lata temu spotykałem raczej tylko mocowanie skrzydeł, przez ściągnięcie ich mocną gumą. Ze skrzydeł wystawały haki za które się je ściągało. Aktualnie jestem na etapie budowania właśnie fun fly'a 2.2m i zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze ?

Reply to
Vex
Loading thread data ...

Vex pisze:

Kolega w Katanie 2,40 z ZDZ60 ma ściągnięte skrzydła sprężyną i jest ok.

Reply to
Wiesiek3d

Cześć. Niema to zbytni dużego znaczenia. Warze by siła w czasie kręcenia fikołków nie spowodowała rozsunięcia płatów i zmiany konta ich zaklinowania.

Marek

Reply to
d.marek

Użytkownik snipped-for-privacy@vp.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Tak sobie myślałem, że jednak jest pewna różnica. W przypadku zastosowania śrub, siła wyrywająca działa na boki kadłuba, natomiast w przypadku gum, na kadłub działa tylko siła ściskająca, natomiast przy kręceniu akrobacji skrzydła się ściągają nawzajem. Zastanawiam się które z rozwiązań będzie lepsze do Diablotina 2.2m ?

------------------------- Pozdrowienia! Tomek

formatting link

Reply to
Vex

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.