Nadajnik - czy warto kupić - pilne

Wciągnąłem kolegę w nasze hobby i zaczęły się zakupy. Na Allegro znalazł coś Takiego:

formatting link
warto kupić któryś z tych nadajników, a jesli tak, to za jaką kwotę.

Reply to
PiotrP
Loading thread data ...

Dnia 28-07-2004 o godz. 23:19 PiotrP napisał(a):

jaką kwotę.

Witam, Niestety odpowiedź na to pytanie jest trudna jako że może zrobić sprzedającemu antyreklamę. Generalnie powiem tak: Cena ok.stukilkudziesięciu złotych za dwa nadajniki jest właściwa, pod warunkiem że nie przeszkadza nam wiek obu tych nadajników a wynosi on przynajmniej 20 lat jak nie więcej. Trzeba też mieć świadomość że elektronika dwudziestoletnia jest taka jaka jest a koszt latania na niepewnym sprzęcie często może wzrosnąć o nie planowe straty wynikające z utraty kontroli nad modelem. Tyczy się to w szczególności modeli latających. Tak więc rozważyłbym wydatek kilku setek więcej za sprzęt nowszy, z łatwiejszym dostępem do kwarców, pewniejszy w działaniu i dający gwarancję kompatybilności odbiorników których być może będziesz chciał mieć kilka. Trzeba też wziąc pod uwagę że w przyszłości być może trzeba będzie się pozbyć tego sprzętu (będziesz kupował lepsze radio lub rezygnował z hobby) a to nie będzie wcale łatwe - już lepiej będzie go przerobić na przystawkę do kompa pod symulator. ufff, pewnie nie był to szczyt dyplomacji ale co można napisać o miłego starociach, chyba tylko to że takie radyjka kiedyś były moim marzeniem i śniły mi się po nocach. Tylko że to było właśnie te 20 lat temu...

PZDR ZD

---------------------------------------------------- No dobra. A komórkę masz? A na niej stare logo? Stara tapeta? Stary dzwonek? - Zmień na najnowsze:

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

Tylko że to było właśnie te 20 lat temu...

A były to czasy Pilotów, Supranarów i RUM-ów. Po Variopropy i Webrapropy wysyłało się rodzinkę za granicę... To był zachodni sprzęt!

Lukasz

Reply to
Lukasz Stela

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.