Obejście prądowe odbiornika

Witajcie! przymierzam się do "home made powerbox'a" ;-) do nieco większego modelu. Nie chodzi mi o stosowanie li-poli, ani przełączania dwóch pakietów, a jedynie żeby cały prąd serw nie szedł jedynie przez ścieżki odbiornika. W sumie będzie 5 serw HS-645MG, a model fun-fly 2,2m. Chcę zrobić proste połączenia, aby serwa były zasilane bezpośrednio z pakietu. I tutaj mam do Was jedno pytanie. Czy jeżeli plus i minus serwa będą brane bezpośrednio z pakietu, to czy jest konieczność odłączenia tegoż samego plusa z odbiornika ? tak pomyślałem, że całość również będzie spełniała swoją rolę, jeżeli wtyczka serwa wpinana do odbiornika pozostanie bez zmian (+) (-) i sygnał. Mówiąc prościej serwo normalnie wpinane do odbiornika tak jak zwykle, a gdzieś po drodze dolutowane do kabli zasilających serwo przewody bezpośrednio z pakietu. Czy można to rozwiązać w ten sposób ??

Pozdrowienia, Tomek

Reply to
Vex
Loading thread data ...

Można. Zgodnie z prawem Kirchoffa prąd zasilający serwa rozejdzie się na część idącą bezpośrednio z pakietu i cześć płynącą przez odbiornik. Czym grubsze przewody zasilające serwa bezpośrednio tym większy procent prądu będzie przez nie płynął (mniejszy opór). Tak więc czym grubsze tym lepiej.

Proponuję też nie rezygnować z podłączania wszystkich trzech przewodów serwa do odbiornika. Gdyby padła Ci główna linia zasilająca, to zawsze będziesz miał rezerwową przez odbiornik.

Reply to
LukaszS

Iv-ce versa. Gdyby padło Ci zasilanie odbiornika, to zawsze będziesz miał zasilania "od tyłu" przez gniazda serwomechanizmów :)

Reply to
LukaszS

Użytkownik "LukaszS" snipped-for-privacy@poczta.onet.WYTNIJpl> napisał w wiadomości news:g6kf8i$2bn$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak też myślałem. Chciałem się tylko upewnić, że nie ma jeszcze jakichś innych niuansów ;-)

Pozdrowienia! Tomek

Reply to
Vex

A tak wygląda realizacja pomysłu:

formatting link
formatting link
Pozdrowienia, Tomek

Reply to
Vex

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.