Oklejanie fornirem rdzeni styro.

Kiedys mialem stronke po polsku z dokladnym opisem jak sie za to zabrac, a teraz szukam i pustka. Gdybyscie byli tak mili i poratowali mnie linkiem, bylbym wdzieczny. Ewentualne Wasze rady , takze mile widziane! Pozdrawiam, T>

Reply to
tomla
Loading thread data ...

Witam Po angilesku, ale za to bardzo dokładnie.

formatting link

Reply to
Paweł Pracki

Użytkownik tomla napisał:

SOA:1 moze jakis limit dzienny byl wyczerpany...

Reply to
AlexY

Witam Ja nigdy tego nie robiłem, ale jak patrze na zdjecia to wydaje się, iz otwór na laminatową rurę, która stanowi obsadę łącznika płatów, wycinają wpychając tą rurę ( o uprzednio zaostrzonej krawędzi ?) w styropian. Spróbował bym zrobic dwie wregi z otworem pod rurę i zamocowac do deski na której lezy styropianowy rdzeń, tak aby utworzyc cos w rodzaju wałka (rury) przesuwanego w panewkach (sklejkowe wręgi). Rura musi byc tylko znacznie dłuzsza niz jej częśc wchodząca w płat.

Reply to
Paweł Pracki

Temat spadl mi z nieba:). Wlasnie kupilem sobie styropianowe skrzydla i mam nielada problem jak sie do nich zabrac. Tez pomyslalem o fornirze ale sprzedawca w sklepie mi odradzal twierdzac ze wyjdzie za ciezkie. Ktos zna wogole gestosc forniru? np w g/dm^. Chodzi o delte 120cm.

Co do pomyslu przedmowcy to mam pomysl na ulepszenia. Koniec rurki spilowac jak pilke i powstale zeby pozaginac lekko do srodka. Chodzi o to zeby dzilala jak wiertlo a powstajacy otwor byl troszke mniejszy od jej srednicy (albo mniejsza rurka w wieksza) Wtedy wejdzie lekko na wcisk. Teraz cala rurke umieszcamy tak jak poprzednio w odpowiedno zrobionych wregach i zaczynamy ja wkrecac w skrzydlo. Powinno sie udac. Osobiscie przetestuje w swieta, zobaczymy co wyjdzie.

Pozdrawiam Pawelky

Reply to
Pawelky

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.