OS max, a zbiornik paliwa.

Witam.

Zbliżam się do końca budowy mojego motoszybowca. Praktycznie zostało mi tylko zamontować wieżyczkę z silnikiem. I tu pojawia się moje pytanie , ponieważ nigdy nie testowałem takiego rozwiązania. Chodzi o to czy OS max ( Pojemność 4,5 ) będzie pracował jeżeli zbiornik z paliwem będzie 15 centymetrów niżej ? Chodzi o to że w wieżyczce jest mało miejsca za silnikiem i można tam zamontować bardzo mały zbiornik paliwa max na 4 minuty lotu. Czy ktoś robił już coś takiego ? Jeśli nie to potestuje to w hamowni.

Pozdrawiam. Tomek.

Reply to
Maveric
Loading thread data ...

Witam Paliwa do wyholowania szybowcanie nie trzeba dużo. Zastosuj jakiś malutki zbiorniczek z 20-30cm^3 to się powinien zmieścić.

15 cm to torchę dużodo tak primitywnej pompki (wężyk z wydechu).

Pozdrawiam

Reply to
Piotr Piechota

Witam Budowałem kiedyś silnikówki F1C - cisnienie było pobierane z karteru silnika (większe niż w tłumiku). Czy to rozwiazanie sprawdzi sie przy gażniku RC i regulacji obrotów w locie? Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy przy 15 cm różnicy wysokosci slinik zassie paliwo przy rozruchu ? Może układ taki jaki czasami jest stosowany w samolotach - z małym zbiornikiem zasilającym bezposrednio przy silniku i osobnym większym umieszczonym dalej. Ciśnienie było by doprowadzone do większego w kadłubie, a mniejszy na wieżyczce połączony był by z większym przez zawór zwrotny. Można przetestować coś takiego na desce. Skomplikowane, ale może działać.

Reply to
Paweł Pracki
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

Witam !

Zgadza się . Ale tak jeszcze wpadł mi taki nieco inny pomysł , ponieważ końcówka wieżyczki jest nieco stożkowata ciężko będzie dobrać taki zbiorniczek który by się tam zmieścił. Wiec pomyślałem żeby zrobić wręgę z laminatu i po prostu zalać paliwem samą wieżyczkę ( górną jej część ) w ten sposób znacznie zwiększyła by się pojemność zbiornika który był by bardzo blisko silnika. Teraz takie pytanie , wieżyczka jest wykonana z laminatu za pomocą żywicy poliestrowej. Czy jak zaleje ją paliwem to nie zaszkodzi to samemu silnikowi ? Takie rozwiązanie wydawało by mi się proste komfortowe i pewne. Oczywiście zbiornik po sklejeniu kilka razy bym wypłukał . Co Wy na to ? Pozdrawiam Tomek.

Reply to
Maveric

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.